Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportMKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie znów triumfowała!

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie znów triumfowała!

Dodano: 01.10.2018 Autor:

Drugi mecz z rzędu rozegrali przed własną publicznością piłkarze ręczni MKS-u Olimpii MEDEX Piekary Śl., pokonując drużynę Olimpu Grodków 30:24. W przeciwieństwie do inauguracyjnego spotkania ze Świdnicą, które wygrali stosunkowo łatwo, sobotni mecz był znacznie trudniejszy, a rywal bardziej wymagający.

Pierwszy kwadrans spotkania był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi, więc wynik oscylował wokół remisu. Zwarcie szyków obronnych i większa presja wywierana na zawodnikach z Grodkowa przyniosły efekt w postaci kilkubramkowej zaliczki w drugich piętnastu minutach meczu. Znakomicie wyglądała w tym fragmencie gry współpraca Arka Kowalskiego z Maćkiem Chromym, a Łukasz Płonka i Michał Rosół skutecznymi rzutami nękali bramkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:9 i ustawiła niejako dalszy przebieg meczu.

Początek drugiej części spotkania również należał do naszego zespołu, lecz osiągnięta w 38 minucie jedenastobramkowa przewaga 22:11 uśpiła nieco czujność zawodników Olimpii. Wyłączenie wszechstronnego rozgrywającego oraz zmiany w ustawieniu piekarskiej drużyny pozwoliły Grodkowianom na zdobycie 5 bramek z rzędu i nabranie wiatru w żagle. Po chwili jednak nasi szczypiorniści odzyskali rezon, i w miarę spokojnie kontrolowali ostatnie minuty spotkania, które zakończyło się wynikiem 30:24.

Brawa za kolejne 3 punkty, zaangażowanie, walkę i ambicję dla całego zespołu! Przed zawodnikami w dalszym ciągu wiele pracy, by ustabilizować formę na wysokim poziomie i utrzymać miejsce w czubie tabeli. Następnym przeciwnikiem Olimpii będzie Anilana Łódź, a spotkanie rozegrają na wyjeździe w pierwszą sobotę października. Trzymajcie kciuki!