Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościIX Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

IX Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 17.05.2017 Autor: rada

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie za nami. Radni spotkali się w poniedziałek, 8 maja w Urzędzie Miasta.

Po otwarciu obrad przez Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Klaudię Franiel i przyjęciu protokołu z poprzedniego posiedzenia, młodzieżowy radny Denis Dąbrowski zrelacjonował swój udział w audycji Radia Piekary “Nasze Sprawy”.Następnie Przewodnicząca MRM podziękowała radnym za udział w święcie 3 maja oraz pomoc w organizacji kolejnej edycji Piekarskiego Grand Prix Biegowego, którego pierwsza odsłona odbyła się w niedzielę, 7 maja br. w parku w Brzozowicach-Kamieniu. Przewodnicząca Klaudia Franiel przypomniała również o kolejnych zawodach biegowych, które odbędą się w Brzezinach Śląskich w dniu 21 maja 2017 r. Omówiono również temat organizacji turnieju siatkówki, który zaplanowano na dzień 14 maja br.

Na koniec Koordynator ds. Współpracy z Młodzieżową Radą Miasta radny Łukasz Ściebiorowski zapoznał młodzieżowych radnych z planowaną zmianą Statutu Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie, związaną z reformą edukacji i zmianą siatki szkół w mieście. Zachęcił ponadto do nagłośnienia wydarzenia, które ma odbyć się 30 czerwca a mianowicie wyborów Miss Piekar Śląskich.W przebiegu sesji poruszono również temat form promocji piekarskich szkół. Na zakończenie radni wyznaczyli termin kolejnej sesji na 29 maja br.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter