Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościV Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

V Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 26.01.2018 Autor: rada

     W dniu 8 stycznia odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie w roku 2018. Na obradach obecnych było 12 młodzieżowych radnych. Goszczono na niej Panią Sekretarz Miasta Renatę Łuczak, Koordynatora do spraw współpracy z Młodzieżową Radą Miasta – radnego miasta Łukasza Ściebiorowskiego oraz radnych Macieja Czempiela oraz Czesława Wymysło.

    Na początku sesji młodzieżowi radni wraz z obecnymi gośćmi podzielili się opłatkiem oraz przekazali sobie życzenia noworoczne.   W imieniu Prezydenta Miasta Piekary Śląskie życzenia złożyła Pani Sekretarz Renata Łuczak.

   Podczas kolejnego punktu porządku obrad młodzieżowi radni zapoznali się z projektem “Czarny Śląsk”, który został przedstawiony przez pomysłodawców. Projekt ma na celu promowanie Śląska. W trakcie prezentacji nie zabrakło dyskusji na temat tego przedsięwzięcia. Młodzieżowi radni zgłaszali liczne sugestie odnośnie realizacji projektu. Następnie Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia patronatu nad projektem.

   W dalszej części obrad omówiono plany związane z realizacją “SPI NIE ŚPI”, czyli przeglądu amatorskiej twórczości muzycznego, który co rok realizowany jest przez młodzieżowych radnych. Ponadto omówiono również plany związane z realizacją Turnieju Siatkówki o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta.

   Kolejną sesję zaplanowano na dzień 12 lutego br. o godz. 16.30.

 

Udostępnij artykuł