Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościV sesja Młodzieżowej Rady Miasta

V sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 18.04.2017 Autor: Redaktor

W budynku Miejskiego Gimnazjum nr 2 przy ul. Ks. J. Popiełuszki 8 w Piekarach Śląskich spotkali się na sesji, 9 stycznia, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta.

Na początku spotkania jednogłośnie zostaprzyjęty protokół z ostatniej sesji. Następnie Pani Barbara Kowalczyk – reprezentująca Urząd Miasta Piekary Śląskie przedstawiła zasady uchwalania i funkcjonowania budżetu miasta a w tym budżetu obywatelskiego. Nie zabrakło pytań ze strony radnych. Był to jeden z tych punktów posiedzenia, który przybliża zasady działalności miasta. Młodzieżowi Radni zostali również zapoznani z funkcjonowaniem Miejskiego Gimnazjum nr 2 oraz oprowadzeni po budynku szkoły.Szczegółowej prezentacji dokonała pani Dyrektor Stefania Musiał oraz uczniowie w tym m.in. młodzieżowi radni: Kamil Baltaziak oraz Julia Maksysz.

Na zakończenie sesji zostały omówione sprawy bieżące w tym przygotowania do kolejnej sesji na którą zapraszamy przedstawicieli młodzieżowych rad miast z sąsiednich miejscowości. W piątej już sesji uczestniczyli również nauczyciele i przedstawiciele samorządu uczniowskiego MG 2 oraz radni Andrzej Wymysło i Łukasz Ściebiorowski – koordynator MRM.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter