Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMłodzieżowa Rada MiastaAktualnościVII Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

VII Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dodano: 18.04.2017 Autor: Redaktor

Podczas sesji Młodzieżowej Rady Miasta, pod przewodnictwem Klaudii Franiel, która odbyła się we wtorek, 14 marca w Urzędzie Miasta młodzieżowi radni podsumowali spotkanie z pozostałymi Młodzieżowymi Radami Miast Aglomeracji Śląskiej, które odbyło się naszym mieście w lutym. W podsumowaniu przeważały głosy, że warto było zorganizować spotkanie, ale możliwość współpracy z innymi młodzieżowymi radami będzie zależała od dalszego zaangażowania i woli współpracy.

Podjęto ponadto rozmowę na temat zbliżających się wydarzeń organizowanych przez młodzieżowych radnych (Grand Prix biegowe 30.04/21.05/18.06/10.09; Turniej Siatkówki 14.05; Przegląd Amatorskiej Twórczości Muzycznej 3.06). Zastępca Przewodniczącej MRM, radny Daniel Pliszka zaprezentował propozycje plakatu na Grand Prix biegowe.

W trakcie sesji gościli radni – Pan Maciej Czempiel, który przedstawił założenia tegorocznej edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie z pozostałymi obecnymi radnymi – Panem Andrzejem Wymysło i Łukaszem Ściebiorowskim – zachęcał nas do pisania wniosków i składania projektów do budżetu obywatelskiego. W tym roku wnioski można składać od 1 marca do 14 kwietnia. Koordynator MRM podkreślił również znaczenie współpracy MRM z samorządami szkolnymi przy realizacji różnych projektów.

Po wyznaczeniu terminu kolejnej sesji na 10 kwietnia spotkanie zakończono.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter