Kalendarz wydarzeń

XI sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie, prowadzona przez przewodniczącą Klaudię Franiel, odbyła się 1 czerwca w Urzędzie Miasta. Nie zabrakło licznych gości, którzy przybyli na obrady a wśród nich m.in. Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, radni Rady Miasta – Natalia Ciupińska, Czesław Wymysło i Łukasz Ściebiorowski. Gościł również naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Adam Maruszczyk oraz Agnieszka Grzona z Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta, którzy przybliżyli młodzieżowym radnym zasady realizacji Budżetu Obywatelskiego. Jak można się było dowiedzieć, projekty, które wygrały w 2015 roku są już częściowo realizowane lub w fazie projektowania. W głosowaniu tegorocznym pojawi się możliwość wskazywania projektów do realizacji za pośrednictwem internetu. Młodzieżowi radni dopytywali o szczegóły.
Sesja była ponadto okazją do złożenia gratulacji Annie Musiał (Miejskie Gimnazjum nr 2) – członkini MRM, która wygrała konkurs pisząc najlepsze wypracowanie na temat: “Gdybym był/a Prezydentem Piekar Śląskich.” Właśnie 1 czerwca pełniła zaszczytną funkcję Prezydenta Miasta. Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj wspólnie z Naczelnikiem Pawłem Słotą wręczyli nagrody i wyróżnienia również pozostałym laureatom konkursu. A byli to: Aleksandra Siodlak z Miejskiego Gimnazjum nr 3 (II miejsce), Kamil Stefański z Miejskiego Gimnazjum nr 4 (III miejsce). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Weronika Gajdzik (MG nr 4), Milena Neliszer (MG nr 1) oraz Kamil Baltaziak (MG nr 2).

Na obradach pojawili się także zaproszeni uczniowie piekarskich gimnazjów, którzy zajęli czołowe sześć miejsc w Teście Wiedzy Obywatelskiej – Piekarski Gimnazjalista Omnibus i reprezentowali nasze miasto w Teście Super Gimnazjalista Omnibus (zajmując tam drużynowo pierwsze miejsce). Obradom sesji przysłuchiwał się Marcel Ostrowski z gimnazjum z Bobrownik – Rogoźnika, który w tym teście indywidualnie uplasował się na miejscu trzecim tuż za piekarzanami Mateuszem Wójcikiem i Mateuszem Lubosem.
W części roboczej sesji młodzieżowi radni omówili przebieg Grand Prix Biegowego w Brzezinach Śląskich oraz podzielili zadania na kolejne Grand Prix, które odbędzie się 19 czerwca na terenie MOSiR przy ul. Olimpijskiej. Najbliższe ważne wydarzenie to Przegląd Zespołów Muzycznych SPI nie ŚPI, który zaplanowany został na 4 czerwca od g. 15.00 w Ośrodku Kultury “Andaluzja”. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym koncercie.

Na koniec obrad Młodzieżowa Rada podjęła uchwałę dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz bezpieczeństwa w okresie wakacji. Przewodnicząca Klaudia Franiel przekazała treść uchwały Prezydent Miasta Pani Sławie Umińskiej-Duraj, która zapewniła, że w okresie wakacji nie zabraknie ciekawych i interesujących wydarzeń w których młodzież znajdzie z pewnością coś dla siebie.

Ostatnia sesja kończąca kadencję 2015/2016 MRM odbędzie się 20 czerwca.