Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiasto“Nauczyciel na Medal” – poznaliśmy laureatów pierwszego etapu

“Nauczyciel na Medal” – poznaliśmy laureatów pierwszego etapu

Dodano: 09.11.2017 Autor:

Zakończył się pierwszy etap plebiscytu “Nauczyciel na Medal”, w którym wybieramy najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w naszym województwie. Przez ostatni miesiąc przede wszystkim uczniowie, ale także ich rodzice i pozostali mieszkańcy miasta głosowali na swoich faworytów. Poznaliśmy laureatów, na których oddano największą liczbę głosów.

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej – umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem.

Właśnie takich nauczycieli z Piekar Śląskich mieszkańcy mają okazję docenić i nagrodzić w organizowanym plebiscycie “Nauczyciel na Medal”, który honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Śląskiego – Wojciech Saługa.

W dwuetapowym plebiscycie głosy na wytypowanych nauczycieli można oddawać w trzech kategoriach: nauczyciel klas I-III szkoły podstawowej, nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum oraz nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej. W pierwszym etapie głosowania (poziom miast i powiatów) wśród piekarskich nauczycieli najwięcej głosów zdobyli:

Nauczyciel klas I-III – Barbara Myrcik, Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 (122 głosy)

Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum – Agnieszka Skotarek, Szkoła Podstawowa nr 9 (1408 głosów)

Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej – Marek Smyczek, Zespół Szkół nr 1 (42 głosy)

Zwycięzcy z miast i powiatów awansują do wojewódzkiego finału, zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania. Głosowanie w drugim etapie plebiscytu potrwa od 10 do 24 listopada.

Nauczyciele, którzy już zajęli pierwsze miejsca w etapie powiatowym we wszystkich trzech kategoriach, otrzymują tytuł “Nauczyciela na Medal”. Medale i nagrody wręczone zostaną przez marszałka Wojciecha Saługę podczas Konferencji Edukacyjnej, która odbędzie się 6 grudnia. Program konferencji przewiduje szereg ciekawych spotkań i szkoleń. Laureaci wezmą udział m.in. w organizowanym w ramach kongresu szkoleniu poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter