Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportNauczyciel piekarskiego ZS1 prelegentem podczas Śląskiego Festiwalu Nauki!

Nauczyciel piekarskiego ZS1 prelegentem podczas Śląskiego Festiwalu Nauki!

Dodano: 08.12.2017 Autor: Szymon Krawiec

W miniony weekend, w Katowicach odbył się Śląski Festiwal Nauki. Jednym z obszarów, które zostały przybliżone uczestnikom imprezy był e-sport, czyli nowa forma współzawodnictwa, która w ostatnich latach wzbudza coraz większe zainteresowanie. Wśród znawców tematu, którzy poprowadzili spotkania i wykłady, znalazł się również nauczyciel piekarskiego ZS1 – Łukasz Ferdyn.

Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich był jedną z pierwszych placówek w Polsce, które zdecydowały się na wprowadzenie innowacji pedagogicznej polegającej na rozbudowaniu swojej oferty edukacyjnej o nowoczesne treści związane z tematyką e-sportową.

W ubiegły weekend nauczyciel piekarskiego ZS1 Łukasz Ferdyn miał okazję przybliżyć temat sportów elektronicznych uczestnikom Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Poprowadził on między innymi wykład zatytułowany “E-sport i łamacze joysticków”. Wykład ten nie tylko przybliżył uczestnikom imprezy historię e-sportu, ale także poruszył wiele związanych z nim kwestii, przybliżył najpopularniejsze w różnych okresach gry komputerowe czy też sylwetki pierwszych e-sportowych championów.

Nauczyciel piekarskiej szkoły został również zaproszony do udziału w sobotnim panelu dyskusyjnym na temat e-sportu i jego miejsca w edukacji. Został on zorganizowany w ramach imprezy e-sportowej EduEsport MSI CUP #2 na ŚFN, która z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie. Goście rozmawiali między innymi o odbiorze sportów elektronicznych przez społeczeństwo, miejscu e-sportu w szkole oraz perspektywach i wyzwaniach, jakie może przynieść przyszłość.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter