Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoNowy okres składania wniosków o świadczenia rodzinne

Nowy okres składania wniosków o świadczenia rodzinne

Dodano: 01.08.2017 Autor: Szymon Krawiec

Od 1 sierpnia można składać wnioski na nowy okres o świadczenia z programu Rodzina 500 plus, zasiłek rodzinny oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że wsparcie nie jest przyznawane bezterminowo i aby je otrzymać, co roku konieczne jest składanie odpowiedniego wniosku.

Wszystkie wnioski na nowy okres można pobrać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich, w punktach pracowników socjalnych oraz w Punkcie Informowania Mieszkańców Urzędu Miasta.

Złożenie wniosku w sierpniu daje gwarancję ciągłości w otrzymywaniu świadczenia. Złożenie wniosku na nowy okres we wrześniu lub październiku nie spowoduje utraty prawa do świadczeń. Jeżeli natomiast zrobimy to później niż w październiku, prawo do wsparcia zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Wnioski o świadczenia na terenie Piekar Śląskich można składać w następujących miejscach:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
ul. Biskupa Nankera 103
poniedziałek: 8:00-17:00
wtorek – piątek 8.00 – 15:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Olimpijska 3
poniedziałek: 8:00-17:00
wtorek – piątek 8.00 – 15:00
(tylko wnioski o świadczenia rodzinne i z programu 500+)

Klub Integracji Społecznej
ul. Wyszyńskiego 31
poniedziałek: 8:00-17:00
wtorek – piątek 8.00 – 15:00
(tylko wnioski o świadczenia z programu 500+ na drugie i kolejne dziecko – bez ustalania dochodu).

Ponadto Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, iż z uwagi na kumulację wszystkich świadczeń w nowym okresie (500+, świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny) proces składania wniosków znacznie się wydłuży. W związku z tym, wnioski przy składaniu muszą być już wypełnione, co znacznie przyspieszy obsługę klienta.

W związku z powyższym MOPR Piekary Śląskie podobnie jak w ubiegłym roku rekomenduje składanie wniosków za pomocą bankowości internetowej.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter