Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaObserwacja gwiazd przyciągnęła tłumy

Obserwacja gwiazd przyciągnęła tłumy

Dodano: 13.08.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

6. Piekarska Noc Spadających Gwiazd zgromadziła na terenie wokół Kopca Wyzwolenia setki osób chętnych do obserwacji nocnego nieba. Najważniejszym z gości była Senator Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Tobiszowska, która nie tylko przyjęła zaproszenie Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, ale także objęła wydarzenie patronatem honorowym. Prowadzącą dzisiejsze spotkanie była I Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piekary Śląskie Natalia Ciupińska-Szoska.

Wiele osób zdecydowało się, by przyjść dziś na nocną obserwację nieba, na którym z łatwością można było dostrzec świecące ponad głowami gwiazdy. Chętni rozkładali koce i wpatrywali się w firmament. Wśród obserwatorów znaleźli się II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota i Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski. 

Zebrani dziś u stóp Kopca Wyzwolenia wysłuchali multimedialnego wykładu astrofotografa – Bartosza Wojczyńskiego i brali udział w konkursach z nagrodami, które wręczała Senator Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Tobiszowska.

Wieczór urozmaiciły swoimi występami Mażoretki Azaria. Szczególnie ciekawe w ich wykonaniu były występy z użyciem kolorowych świateł, co uchwycone zostało na filmie.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter