Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoOstatnia sesja młodzieżowych radnych w kadencji 2016/2017

Ostatnia sesja młodzieżowych radnych w kadencji 2016/2017

Dodano: 21.06.2017 Autor: Redaktor

Młodzieżowi radni 20 czerwca zakończyli kadencję 2016/2017. Podczas uroczystej sesji podsumowana była całoroczna działalność Młodzieżowej Rady Miasta. Prezydent Piekar Śląskich wraz z radnymi wręczyła młodzieży podziękowania i upominki.

20 czerwca młodzieżowi radni spotkali się na ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2016/2017. Podsumowana została działalność radnych w minionym roku. Ponadto prezydent Piekar Śląskich razem z radnymi wręczyła młodym podziękowania i drobne upominki.

Specjalne podziękowania otrzymała przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Klaudia Franiel. Ze względu na ostatni rok nauki w szkole ponadgimnazjalnej zakończyła (podobnie jak Magdalena Stanik i Daria Iwańska) swoją działalność na forum młodzieżowej rady.

Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie rozpoczęła swoją kadencję 17 października 2016 roku. W skład rady weszło 17 uczniów piekarskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczących się poza miastem. Byli to: Maciej Misiuna, Amelia Janiak, Kamil Baltaziak,Julia Maksysz, Maciej Gosek, Szymon Gajda, Bartosz Grabara, Natalia Morawiec, Denis Dąbrowski, Wiktoria Rabsztyn, Daniel Pliszka, Karolina Zorzycka, Daria Iwańska, Dawid Królik, Klaudia Franiel, Magdalena Stanik, Aleksandra Żakowska.

Łącznie uczniowie odbyli 12 sesji, podczas których poznawali funkcjonowanie piekarskiego samorządu, działalność Urzędu Miasta i instytucji miejskich. Opiniowali też tematy związane z reformą edukacji, zapoznali się z kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa i roli służb porządkowych, budżetu miasta, funkcjonowania spółki EkoPark i możliwościami prowadzenia działalności gospodarczej w mieście, rolą stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Młodzieżowa Rada Miasta w lutym tego roku była organizatorem spotkania przedstawicieli młodzieżowych rad gmin aglomeracji śląskiej w Piekarach Śląskich, którego uczestnicy zapoznali się z działalnością i nawiązali współpracę z przedstawicielami samorządów miast ościennych.

– Nie zabrakło ponadto wydarzeń współorganizowanych przez MRM już od kilku lat takich jak: Przegląd Amatorskich Twórczości Muzycznych „SPI nie ŚPI” (wspólnie z Ośrodkiem Kultury „Andaluzja” i Urzędem Miasta) oraz piekarskie Grand Prix Biegowe i Turniej Siatkówki – imprezy prowadzone z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Młodzież uczestniczyła w wielu oficjalnych uroczystościach i wydarzeniach miejskich jak np. obchody świąt państwowych i imprezy sportowe – relacjonuje Łukasz Ściebiorowski – radny Rady Miasta Piekary Śląskie, koordynator Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie. – Kolejny raz grupa wspaniałych młodych osób potwierdziła, że mamy w mieście zaangażowaną w sprawy miasta i chętną do działalności społecznej młodzież – dodaje. 

W ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Piekary Śląskie w kadencji 2016/2017 wzięli udział m.in.: prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, Paweł Słota – naczelnik Kancelarii Prezydenta, radni: Gabriela Kossakowska – wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Natalia Ciupińska-Szoska i Łukasz Ściebiorowski – koordynator do spraw współpracy z MRM, a także prezes Parku Technologicznego EkoPark Karolina Wadowska. Byli także nauczyciele i przedstawiciele opiekunów samorządów szkolnych.

Udostępnij artykuł