Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoOznakowanie budynków na osiedlu Wieczorka

Oznakowanie budynków na osiedlu Wieczorka

Dodano: 17.11.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

Na osiedlu Wieczorka pojawiły się duże – czytelne oznakowania budynków zawierające nazwę ulicy i numer budynku. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę dodatkowego oznakowania. Teraz o wiele łatwiej odnaleźć poszukiwany adres. Liczymy, że ta kolejna zmiana również poprawi wygląd osiedla.

W przypadku rewitalizacji osiedla Wieczorka cele od początku były jasne. Konsekwentnie remontowaliśmy kolejne budynki, naprawialiśmy dachy, odnawialiśmy klatki schodowe, stawialiśmy nowe śmietniki i instalowaliśmy kamery monitoringu. Przyjęliśmy prostą zasadę: najpierw ogrzewanie i ocieplenie, następnie klatki schodowe, chodniki, drogi i parkingi, a na końcu zieleń i mała architektura. Pomagali nam w tym mieszkańcy, którzy sami brali sprawy w swoje ręce tworząc przydomowe ogródki. Oznaczenie budynków jest kolejnym krokiem w stronę odnowienia całego osiedla.

Inicjatorem oznakowania byli radny Daniel Pliszka i i społecznik Marcin Kobyłecki.

Warto też przypomnieć o otrzymanych w ostatnim czasie dwóch nagrodach za termomodernizację osiedla Wieczorka od Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz od Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter