Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPiekarscy harcerze oddali hołd Trzem Bohaterom

Piekarscy harcerze oddali hołd Trzem Bohaterom

Dodano: 19.11.2017 Autor:

Harcerze Piekarskiego Hufca ZHP oraz zaproszeni na uroczystość goście uczcili pamięć Trzech Bohaterów – Huberta Hatki, Józefa Hadasia oraz Teodora Tomy. W czasie II wojny światowej zostali oni straceni w brzozowickim parku przez hitlerowskiego okupanta za działalność konspiracyjną. W uroczystości udział wzięła między innymi Prezydent Miasta Piekary śląskie Sława Umińska-Duraj.

18 listopada to dla wielu Piekarzan, a w szczególności piekarskich harcerzy bardzo ważna data. W tym właśnie dniu, 76 lat temu, za działania antyhitlerowskie zostali straceni Hubert Hatko, Józef Hadaś oraz Teodor Toma – patroni piekarskiego hufca ZHP.

Apel Poległych połączony z uroczystościami upamiętniającymi bohaterską postawę Trzech Bohaterów odbył się w sobotę, 18 listopada, o godzinie 10.30. Harcerze oraz zaproszeni goście oddali hołd poległym w miejscu ich egzekucji, w którym dziś znajduje się pomnik upamiętniający wydarzenia z 1941 roku.

Warto pochylić się nad historią Trzech Bohaterów z Piekar Śląskich, którzy oddali swoje życie broniąc polskości i walcząc o wolność naszej ojczyzny.

Trzej Bohaterowie z Piekar Śląskich

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter