Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPiekarskie przedszkola przechodzą metamorfozę

Piekarskie przedszkola przechodzą metamorfozę

Dodano: 23.04.2020 Autor: redaktorcentrum

W piekarskich placówkach oświatowych prowadzone są, zakrojone na szeroką skalę, prace remontowe. Jak zmieniają się w tym czasie miejskie przedszkola? Ich przebieg sprawdzali w lutym, w trakcie wizytacji, przedstawiciele miasta – II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie Tomaszem Wesołowskim oraz miejskimi radnymi.

Miejskie Przedszkole nr 8

Miejskie Przedszkole nr 8 w Piekarach Śląskich stało się bardziej kolorowe i przyjazne małym podopiecznym. Szatnie wyremontowane zostały dzięki środkom pozyskanym w ramach Budżetu Obywatelskiego, z kolei pięć łazienek poddano kompleksowym pracom remontowym za łączną kwotę ponad 150 000 złotych. Warto równocześnie podkreślić, że w najbliższych miesiącach planowana jest wymiana podłóg w pięciu salach przedszkolnych, co zrealizowane zostanie również w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt planowanych prac to 100 ooo złotych. 

Miejskie Przedszkole nr 10

Nie do poznania zmieniły się także łazienki w Miejskim Przedszkolu nr 10. Kompleksowe prace remontowe przeprowadzone we wszystkich pięciu z nich  kosztowały 159 000 złotych:

Dodatkowo, za kwotę 50 000 złotych, wymieniono ogrodzenie wokół placówki:

Nie można również zapomnieć o rozpoczętym remoncie, którego celem jest dostosowanie budynku do wymagań przeciwpożarowych. Działania te kosztować będą blisko 400 tysięcy złotych.

Miejskie Przedszkole nr 7

W Miejskim Przedszkolu nr 7 zmodernizowane zostały sale, gdzie dzieci uczestniczą w zajęciach, łazienki i korytarze. Wykładziny zmieniono na zdecydowanie bardziej estetyczne i spełniające rygorystyczne wymogi w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego – wszystko w trosce o najmłodszych mieszkańców miasta. O szczegółowym wykazie prac przeprowadzonych w placówce napisano w artykule Miejskie Przedszkole nr 7 otwarte po remoncie! Wygląd placówki, po wykonanym remoncie, sprawdzali II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Łukasz Ściebiorowski:

Remont, wykonany w ramach zadania pod nazwą “Termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 7 ul. Hallera 1 w Piekarach Śląskich”, kosztował łącznie prawie 1,4 miliona złotych. Dofinansowanie na ten cel pozyskano z Unii Europejskiej.

Miejskie Przedszkole nr 15

Nie mniejszą pracę wykonano w Miejskim Przedszkolu nr 15, które zmieniło się nie do poznania. Na zewnątrz zamontowany został agregat prądotwórczy zapobiegający ewentualnym problemom z dostawami energii elektrycznej. We wnętrzu budynku wymieniono wykładziny podłogowe wpływające na bezpieczeństwo dzieci. Pojawiły się one zarówno na wyremontowanych korytarzach, jak i w salach zajęciowych. Dodatkowo wszystkie drzwi, na potrzeby wymogów ppoż, wymieniono na takie, które spełniają niezbędne wymagania stawiane przez Straż Pożarną. W celu poprawienia estetyki odmalowano też wszystkie balustrady.

Miejskie Przedszkole nr 13

Miejskie Przedszkole nr 13 również zostało gruntownie zmodernizowane i prezentuje się obecnie bardzo estetycznie zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Budynek poddano termomodernizacji, a ścianom nadano przyjazny wygląd. Dodatkowo wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, ale to nie wszystko, bo poprowadzono także instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania (zlikwidowano piec węglowy zlokalizowany w kuchni!) i wentylacyjną. Docieplona została elewacja, ściany fundamentowe i stropodach. Wyremontowany został dach i kominy.   Odmalowane zostały korytarze, sale, odnowiono balustrady i uporządkowano teren wokół gmachu.  Koszt remontu wyniósł 763 tysiące złotych, warto jednak zauważyć, że na potrzeby inwestycji dotację w wysokości 625 tysięcy złotych przyznała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, co oznacza, że miasto wydało na ten cel zaledwie 138 tysięcy złotych. Koszty poniesiono również na rzecz remontu łazienek. Budżet tego zadania wyniósł 127 tysięcy złotych.

Miejskie Przedszkole nr 17

W placówce znajdującej się przy ulicy Piotra Skargi 41, podobnie jak w instytucjach wspomnianych wcześniej, wyremontowano łazienki (koszt prac wyniósł 50 tysięcy złotych):

Ponadto pomalowano sale i wymieniono wykładziny na korytarzach, co kosztowało łącznie 20 tysięcy złotych:

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

 

W przedszkolu wchodzącym w skład ZS-P 1 wymieniono, za kwotę 20 tysięcy złotych, posadzki w dwóch salach, o czym przekonali się podczas wizyty w placówce II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota, Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie Tomasz Wesołowski oraz radni Łukasz Ściebiorowski i Bożena Boczek:

 

Władze miasta podejmują nieustannie kolejne działania na rzecz placówek oświatowych działających w Piekarach Śląskich. W Miejskim Przedszkolu nr 5 zakończyły się prace termomodernizacyjne o wartości 1 183 000 złotych, a w jego wnętrzu zmodernizowane będą wszystkie łazienki i korytarze (koszt to 200 000 złotych). Ponadto w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie się termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 3 i Miejskiego Przedszkola nr 11. Zakończone już i planowane inwestycje przeprowadzane są, by miasto stawało się jeszcze bardziej estetyczne i przyjazne mieszkańcom.

 

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter