Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoPiekarzanie uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności

Piekarzanie uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności

Dodano: 14.06.2021 Autor: Andrzej Zazgórnik

Byli pracownicy KWK “Julian” – Józef Paluch, Włodzimierz Wylężek i Henryk Zych zostali uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności nadanym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania za zaangażowanie w działania opozycji wobec dyktatury komunistycznej z lat 1956–1989.
11 czerwca 2021 roku w Sali Marmurowej gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przyznano odznaczenie państwowe: Krzyż Wolności i Solidarności, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Odznaczenie odebrali Panowie Józef Paluch, Włodzimierz Wylężek oraz Henryk Zych – byli pracownicy „KWK Julian”.
 
Procedurę przyznania wyróżnienia honorowego oraz współpracę z katowickim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzał członek Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich Pan Józef Bajer, który uhonorowany był w 2018 roku.
Wracając do historii Krzyża, pierwszą osobą odznaczoną nim w Piekarach Śląskich był Pan Antoni Gawliczek, emerytowany pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter