Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyPiknik na Lipce pełen muzyki i atrakcji

Piknik na Lipce pełen muzyki i atrakcji

Dodano: 22.08.2021 Autor: redaktorcentrum

Wydarzenie “Piknik na Lipce”, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich przyciągnęło wiele osób w różnym wieku. Okoliczni mieszkańcy przyszli, aby wspólnie spędzić czas przy muzyce i wspólnych zabawach. Wzięli udział w koncercie Górniczej Orkiestry Dętej “Julian” oraz zespołów Kon-Tiki i Tukej. Uczestników zabawy odwiedziła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.
 
Piknik na Lipce zorganizowany został przez Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pod nazwą “Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne”. Głównymi celami przyświecającymi organizatorom była integracja społeczności lokalnej. Wśród osób zebranych na wydarzeniu obecna była Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.
 
-Jestem zbudowana i ujęta tym, że mamy w Piekarach Śląskich mieszkańców, którzy potrafią zintegrować się ze sobą w tak wyjątkowy sposób. Rzadko zdarza się, że pierwsza edycja jakiejkolwiek imprezy odniosła taki sukces. Nie byłoby to możliwe bez wspaniałego mieszkańca – Pana Adama Zaparta. Dziękuję i doceniam Pana zaangażowanie, serce, chęci do działania i charyzmę. Dzięki tym cechom przyciągnął Pan tutaj tak wiele osób – mówiła w trakcie swojego wystąpienia Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która tuż po swoim przemówieniu rozdała upominki najmłodszym mieszkańcom.
 
Przed godziną 16.00 muzycy Górniczej Orkiestry “Julian” przemaszerowali ulicami Słowików i Szpaków, by ostatecznie o godzinie 17.00 rozpocząć koncert, podczas którego wykonano m.in. utwory “Jambalaya” czy “Karolinka”. O 18.00 rozpoczął się występ zespołu Kon-Tiki. Potem wystąpiła formacja Tukej, której członkowie dali poznać się podczas Przeglądu Amatorskich Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI w 2019 roku i wówczas też wystąpili podczas Dni Piekar Śląskich.
 
Oprócz wrażeń muzycznych na najmłodszych uczestników czekały atrakcje taneczne i plastyczne, a o dawkę ruchu zadbały animatorki z FLUO. Chętni mogli wykonać tatuaże, a także wzięli udział w zabawach taneczno-ruchowych.
 
Celem programu “Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne”, w ramach którego zorganizowane zostało dzisiejsze wydarzenie, jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter