Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyPiknik rodzinny i finał akcji “Sport wzbogaca – nałóg zatraca” pod Kopcem Wyzwolenia

Piknik rodzinny i finał akcji “Sport wzbogaca – nałóg zatraca” pod Kopcem Wyzwolenia

Dodano: 07.09.2019 Autor: redaktorcentrum

Prowadzona przez piekarską policję akcja “Sport wzbogaca – nałóg zatraca” doczekała się widowiskowego finału. Zabawa zorganizowana na placu pod Kopcem Wyzwolenia przez policję przy współpracy z Urzędem Miasta przyciągnęła setki osób spragnionych dobrej rozrywki. Nie zabrakło także wielu ważnych gości.

Finał profilaktycznej, policyjnej akcji “Sport wzbogaca – nałóg zatraca” przyciągnął w sobotę, 7 września, tłumy osób spragnionych dobrej zabawy. Zebrani na placu przed Kopcem Wyzwolenia rozdawali darmowe uściski, obrzucali się kolorowymi proszkami w ramach Festiwalu Kolorów Holi i znakomicie się bawili, choć pogoda była bardzo zmienna. Nawet deszcz nie zniechęcił zebranych do wspólnego spędzenia czasu. Wydarzenie prowadziła mł. asp. Aleksandra Zydyk – profilaktyk społeczny KMP w Piekarach Śląskich. Podczas jego trwania chętni mogli skorzystać z atrakcji dodatkowych zapewnionych przez mundurowych. Najmłodsi fotografowali się z maskotką Policji, zaś starsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w korzystaniu z broni. Wojsko Polskie dostarczyło karabin laserowy, który pozwolił na sprawdzenie swojej celności i oddanie strzału do celu, a trafienia można było śledzić na specjalnie przygotowanym monitorze. Na scenie z kolei nie zabrakło artystów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Przed publicznością wystąpili: UKS “Funny Dance”, zespół taneczny “Other Side Jump Style Team”, UKS “Orzeł Biały” i zespół muzyczny “Tolerancja”. Zebrani na placu przed Kopcem Wyzwolenia brali także udział w pokazie akcji ratowniczej służb mundurowych, koncercie zespołu “Full Light”, pokazach jazdy na rolkach w wykonaniu duetu “Ania i Przemek”, zumby w wykonaniu “Paco Team”, a także Śląskiego Klubu Karate i Kick-boxingu. Ponadto chętni mogli wziąć udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek na cele charytatywne.

Festiwal kolorów podczas Pikniku Rodzinnego “Sport Wzbogaca – Nałóg Zatraca” na terenie Kopca Wyzwolenia odwiedzili zastępca prezydenta miasta Krzysztof Turzański oraz radni Tomasz Wesołowski, Łukasz Ściebiorowski i Daniel Pliszka. Gościem specjalnym wczorajszego wydarzenia był prof. Jerzy Buzek – Honorowy Obywatel Piekar Śląskich, który wspólnie z radnym Łukaszem Ściebiorowskim podczas oprowadzania po terenie wokół kopca rozmawiał na temat ważnych, bieżących spraw dotyczących regionu i kraju. Prof. Jerzy Buzek, jak zaznaczył, był pod wielkim wrażeniem młodzieży zgromadzonej na terenie Kopca Wyzwolenia jak i organizacji Pikniku Rodzinnego. Towarzyszył mu bytomski radny Michał Staniszewski.

Impreza zorganizowana została przez Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Patronat nad nią objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Udostępnij artykuł