Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportPo raz siódmy pobiegli dla WTZ – Pomagamy Durś

Po raz siódmy pobiegli dla WTZ – Pomagamy Durś

Dodano: 10.09.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Dzisiaj odbył się VII Charytatywny Bieg Pomagamy Durś, którego celem była zbiórka środków na rzecz WTZ Piekary Śląskie, zorganizowany został na stadionie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ulicy Olimpijskiej. Wśród biegaczy pojawili się także Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Ślaskich i Paweł Słota – II Zastępca Prezydenta oraz radny Andrzej Wymysło.

Trasa wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Lecymy Durś wiodła przez Las Dioblina na dystansie 5 km, zaś dla najmłodszych uczestników przygotowano biegi na odcinkach 200, 400 i 600 metrów. Na starcie dzisiejszych zawodów stanęło ponad dwustu biegaczy i nordic walkerów. Wśród kibiców znaleźli się: Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, ale i Gabriela Morawska-Stanecka – wicemarszałek Senatu, obecni też byli radni Bartosz Szołtysik i Stanisław Plajzner.

Na samym początku w rywalizacji sportowej brali udział najmłodsi. Bieg na dystansie 5 kilometrów rozpoczęły się z kolei o godzinie 13.00.

Wszystkim zawodnikom przyświecał jeden cel – zbiórka funduszy na cele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Chętni mogli ponadto zakupić dziś wypieki, jak i przedmioty wytwarzane przez podopiecznych WTZ, wśród których znalazły się kartki okolicznościowe, świeczniki i inne ozdoby.

Wśród uczestników została rozlosowana nagroda główna, którą jest trzydniowa wycieczka do Pragi dla dwóch osób, jaką ufundowało Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter