Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportPobiegnij dla Miłosza w 4. PKO Piekarskim Półmaratonie

Pobiegnij dla Miłosza w 4. PKO Piekarskim Półmaratonie

Dodano: 21.07.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

Uczestnicy 4. PKO Piekarskiego Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej: “biegnę dla…” i pobiec dla Miłosza, chorego chłopca, podopiecznego Fundacji Słoneczko. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Miłosza” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz chłopca.

10-letni Miłosz Pałaszewski urodził się jako skrajny wcześniak, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych (m.in. mózgowe porażenie dziecięce oraz dyzatrię – zaburzenia mowy). Środki potrzebne są na ciągłą rehabilitację i terapie. Miłosz jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.

Kartki – identyfikatory akcji „biegnę dla Miłosza” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy u przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i procesie leczenia.

W 2023 r. odbyło się dotychczas 20 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 7,1 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać 220 tys. zł na leczenie 23 osób. Od początku istnienia programu zorganizowano 526 akcji „biegnę dla..”, dzięki którym wsparto 597 osób kwotą ponad 6,86 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 300 tys. biegaczy.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności można przeczytać na stronach:
www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem
https://www.facebook.com/gorydlamilosza

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter