Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoPodsumowanie rajdu charytatywnego ZŁOMBOL

Podsumowanie rajdu charytatywnego ZŁOMBOL

Dodano: 10.01.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

530 drużyn w ponadczasowych samochodach, 14 dni jazdy i blisko 2500 przebytych kilometrów. To wszystko w szczytnym celu. Podsumowano 11. edycję charytatywnego rajdu Złombol, w którym wzięła udział drużyna z Piekar Śląskich. Znamy już kraj, do którego w tym roku zmierzać będą uczestnicy kolejnej edycji.

6 września 2017 zakończyła się 11. edycja Złombolu – największego w Europie rajdu samochodowego, którego założeniem jest finansowe wsparcie domów dziecka na Śląsku. 530 drużyn wystartowało z Katowic, przemierzając Czechy, Niemcy, Francję aż do Kraju Basków w północnej Hiszpanii.

Każdego roku do udziału w Złombolu zgłasza się coraz więcej drużyn, dzięki czemu udaje się zebrać coraz więcej pieniędzy by spełniać marzenia dzieci z domów dziecka. Podczas 11. edycji Złombolu, dzięki wsparciu sponsorów i darczyńców, udało się zebrać 1 128 845 złotych.

W 11 edycji Złombolu po raz czwarty udział wzięła drużyna Anny i Michała Bieleckich z Piekar Śląskich. Ich środkiem transportu była Skoda Forman, która bezawaryjnie dojechała do celu. Relację z rajdu do Hiszpanii można zobaczyć na na Facebooku piekarskiej drużyny: sFORMANowani.

Organizatorzy akcji, na początku roku, ogłosili metę kolejnej 12. edycji Złombolu. We wrześniu 2018 drużyny za cel obiorą słoneczną Grecję (półwysep Sithonia). Mamy nadzieję, że drużyna rodziny Bieleckich w tym roku także weźmie udział w rajdzie reprezentując nasze miasto.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter