Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportPrezydent Piekar na konferencji ws. Tour de Pologne

Prezydent Piekar na konferencji ws. Tour de Pologne

Dodano: 28.07.2017 Autor: acuda

27 lipca na rynku w Katowicach odbyła się konferencja prasowa przed 74. Tour de Pologne. Dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang i przedstawiciele miast, których ulicami przejadą kolarze opowiedzieli o II etapie tegorocznego kolarskiego święta. W spotkaniu wzięła udział także prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, a także jej zastępca Krzysztof Turzański.
 
74. Tour de Pologne potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia. Piekary Śląskie znalazły się na mapie II etapu wyścigu, który jest zaplanowany 30 lipca. Najlepsi kolarze świata już po raz trzeci przejadą przez nasze miasto. II etap rozpocznie się w Tarnowskich Górach. Następnie zawodnicy zmierzą się ze sobą na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie oraz Siemianowicach Śląskich. W Bytomiu powalczą podczas premii specjalnej. Ostatnim punktem na trasie będą Katowice, gdzie kolarzy czekają trzy pętle o długości 17,5 km.
 
 – Jesteśmy przygotowani, a emocje sięgają zenitu. Gwarantuje, że doping będzie niezwykły. Mieszkańcy już się szykują i wiem, że będą rywalizować o to, na którym odcinku będzie najlepszy doping. Trzymamy kciuki za Rafała Majkę. Mogę zagwarantować, że piekarski odcinek będzie najgłośniejszym w całym TdP – mówiła prezydent Sława Umińska-Duraj podczas konferencji.
 
Tour de Pologne przejedzie w Piekarach Śląskich następującymi ulicami: Tarnogórska, Bytomska, Ziętka, Jana Pawła II, 27 stycznia, a następnie po pokonaniu gmin Bobrowniki i Wojkowice ulicami: Sadowskiego, Przyjaźni, Bednorza, Skłodowskiej-Curie, Oświęcimska, rondo ul. Wyszyńskiego, ul. Karola Miarki, skrzyżowanie DW 911 z ul. Podmiejską. Lotna premia, gdzie kolarze wpadną z największą prędkością będzie ustawiona pod OK Andaluzja w Brzozowicach-Kamieniu.  
 
Zapraszamy do kibicowania na piekarskim odcinku trasy Tour de Pologne!

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter