Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaPromowano książkę o Maksymilianie Jasionowskim

Promowano książkę o Maksymilianie Jasionowskim

Dodano: 31.01.2020 Autor: redaktorcentrum

Spotkanie autorskie związane z promocją książki o Maksymilianie Jasionowskim zorganizowane zostało w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

W czwartek, 30 stycznia, o godz. 17:00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d zorganizowane zostało spotkanie z Jakubem Müllerem – autorem książki pt. “Maksymilian Jasionowski: robotnik pióra”. Rozmowę na temat opowieści dotyczącej poety, społecznika i lokalnego patrioty prowadził opiekun Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich – Łukasz Żywulski.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza, biograficzna, opisuje zawiłe i nieraz tragiczne losy Maksymiliana Jasionowskiego. Druga to antologia jego lirycznej twórczości, zebrana nie tylko z rozproszonych prasowych publikacji, ale także z zachowanych rękopisów. Wiele informacji, zdjęć oraz utworów literackich zawartych w książce nie było nigdy wcześniej publikowanych. Prace nad książką trwały 1,5 roku. Publikacja ukazała się nakładem Gminy Piekary Śląskie.

Jakub Müller urodził się w 1981 r. w Chorzowie. Absolwent filologii angielskiej (specjalność: język angielski w biznesie). Mieszka w Piekarach Śląskich,pracuje w Katowicach. Współautor – wraz z Marcinem Strzeleckim – miniserialu “Piekarskie Beboki”, odkrywającego sekrety Piekar Śląskich. Współpracownik portalu PiekarskiWerk.pl. Autor artykułów z zakresu historii Piekar Śląskich. Udowodnił, że wizyta Marii Skłodowskiej-Curie w Piekarach to tzw. “fake news”. Twórca kilku zwycięskich projektów w ramach piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Miłośnik klasycznej literatury grozy,gier planszowych, nietuzinkowej muzyki oraz piłki nożnej, która jest – jak powszechnie wiadomo – metaforą życia.

Udostępnij artykuł