Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportPrzedstawiciele Piekar Śląskich wystartowali w Biegu im. st. sierż. Marka Sienickiego

Przedstawiciele Piekar Śląskich wystartowali w Biegu im. st. sierż. Marka Sienickiego

Dodano: 15.05.2019 Autor: Martyna Grieger

Dziś, 15 maja, w Bytomiu odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W wydarzeniu tym udział wzięło liczne grono uczestników, wśród których znaleźli się również przedstawiciele naszego miasta.

Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym zorganizowane zostały już po raz piąty dla uczczenia śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, pełniącego służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Niespełna dwa tygodnie temu, 2 maja, przypadała 27. rocznica jego tragicznej śmierci, która nastąpiła w wyniku postrzału funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego służby.

Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad dwustu biegaczy. Wśród nich znaleźli się zarówno reprezentanci służb mundurowych, jak i pracownicy cywilni. Linię startu dzisiejszego biegu przekroczyli także przedstawiciele naszego miasta  Prezydent Sława Umińska-Duraj, Komendant Straży Miejskiej i Wydziału Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Piekarz, Prezes Oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piekarach Śląskich Wojciech Krawczyk oraz reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich dzielnicowy sierż. szt. Krystian Małota. W wydarzeniu udział wzięła również Prezes Stowarzyszenia Lecymy Durś Katarzyna Malinowska.

Pomimo niezwykle trudnych warunków pogodowych i niesprzyjającej aury, wszystkim startującym udało się ukończyć dzisiejszy bieg, czego serdecznie gratulujemy! Szczegóły dotyczące wyników rywalizacji znaleźć można na stronie internetowej www.bytom.slaska.policja.gov.pl.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter