Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaRocznica kina “Zacisze”. Podsumowania i plany

Rocznica kina “Zacisze”. Podsumowania i plany

Dodano: 03.03.2020 Autor: Andrzej Zazgórnik

Kino “Zacisze” działa w mieście od marca 2019 roku. Obchodziliśmy rok jego działalności. Jak ten czas ocenia wicedyrektor Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich, Jakub Pudełko?
 
 
Kino “Zacisze” obchodzi pierwszy rok działalności. Jak ocenia Pan ten czas?
Równo po 1. roku odwiedziło nas ponad 33 tys. widzów. Najbardziej cieszy fakt, że widzowie doceniają “Zacisze” głównie za uczciwe podejście: niskie ceny biletów (promocje, zniżki) i za to, że nie windujemy cen, np. popcornu lub napojów. Nie gramy 30 minut reklam, seanse zaczynamy punktualnie, a widzowie mają wpływ na repertuar. Staramy się, aby nasi goście czuli się u nas wyjątkowo – co widać w licznych komentarzach. Pracujemy w pocie czoła i chyba widać efekty.
 
Jakie działania podejmowane będą w kinie “Zacisze” w najbliższym czasie?
Przed nami duży projekt z marszałkowskiego budżetu obywatelskiego (o wartości 50 tysięcy złotych) i więcej wydarzeń, np. Festiwal Human Doc, maratonów tematycznych, przegląd filmów psychologicznych, więcej retransmisji ze światowych scen: A. Rieu, baletu, oper czy spektakli teatralnych. Nie zabraknie też innych, ciekawych propozycji. Warto wymienić wśród nich WIOSENNY TYDZIEŃ GROZY. Nasz cel na 2020 rok to RÓŻNORODNOŚĆ.
 
W marcu zorganizowana zostanie druga edycja Przeglądu Filmów o tematyce religijnej Sacrum Film 2020. Jakie produkcje filmowe będzie można zobaczyć w jego ramach?
Tak, to racja. W ramach wydarzenia porozmawiamy o istocie kapłaństwa, przyszłości papiestwa, wspomnimy św. Jana Pawła II – będzie wielu wspaniałych gości. Szczegóły dotyczące repertuaru znajdują się na stronie internetowej www.kinozacisze.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.
 
 
 
 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter