Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoTrwa nabór wniosków o zamianę mieszkania na nowe lokale przy ul. Ziętka

Trwa nabór wniosków o zamianę mieszkania na nowe lokale przy ul. Ziętka

Dodano: 31.01.2018 Autor: Szymon Krawiec

Od 1 lutego do 30 marca potrwa nabór wniosków o zamianę mieszkania, dla osób będących najemcami mieszkań znajdujących się w zasobie miasta, a zainteresowanych zamianą na mieszkanie znajdujące się w remontowanym obecnie budynku przy ul. Gen. Jerzego Ziętka 60. Nowi lokatorzy będą mogli wprowadzić się już z końcem roku.

Obecnie na terenie obiektu przy ul. Generała Jerzego Ziętka 60 trwają intensywne prace budowlane. Po zakończeniu inwestycji zasób mieszkaniowy piekarskiego ZGM’u powiększą 62 świeżo wyremontowane lokale o podwyższonym standardzie. Całościowy koszt realizowanej inwestycji to blisko 6 milionów zł.

Systematyczni dostaną nowe mieszkania!

– Lokatorzy będą mogli wprowadzać się już z końcem tego roku – mówi Wioletta Bielawska, Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich. Pierwszeństwo będą mieli dotychczasowi lokatorzy innych gminnych mieszkań, których obecne lokale będą mogły zostać wówczas przekwalifikowane na mieszkania socjalne z przeznaczeniem dla gorzej sytuowanych mieszkańców Piekar. Osoby zainteresowane muszą jednak spełniać określone warunki, dotyczące między innymi regularnego uiszczania należności czynszowych, nieposiadania zaległości w opłatach za zajmowany lokal mieszkalny oraz przestrzegania przez cały okres trwania stosunku najmu regulaminu porządku domowego.

W uzasadnionych przypadkach Prezydent Miasta Piekary Śląskie może zaproponować lokal mieszkalny rodzinie wielodzietnej oczekującej na lokal docelowy.

– Jeszcze nie wiemy, jakie będzie zainteresowane nowymi mieszkaniami, ale jesteśmy  przygotowani na każdą ewentualność. Jeśli liczba zgłoszeń przekroczy liczbę wolnych lokali, wówczas o tym kto zamieszka w nowym mieszkaniu będzie musiało zadecydować losowanie –  podkreśla Piotr Żurek – Kierownik Biura Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

Dostępne będą mieszkania o powierzchni od 32 do 70 metrów kwadratowych – są wyremontowane i posiadają centralne ogrzewanie. Opłaty w zależności od metrażu będą się wahać między 660 a 1175 zł miesięcznie. To pełne koszty zawierające czynsz oraz opłaty za ogrzewanie, wodę oraz wywóz nieczystości.

Pełny regulamin określający zasady przydzielania mieszkań w „Programie dla systematycznych” można znaleźć w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, które zamieszczamy poniżej. W załączniku znajduje się także tabela z prognozowaną wysokością opłat za najem mieszkań wraz z informacją na temat wymaganej kaucji.

Wzór wniosku, który należy złożyć w Biurze Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie, można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: http://www.bip.piekary.pl/?a=32593

Szczegółowych informacji na temat programu oraz warunków zamiany udzielają również:

Biuro Gospodarki Mieszkaniowej
Urzędu Miasta Piekary Śląskie
ul. Bytomska 92, 41-940
tel.: (32) 39 39 399, (32) 39 39 398
e-mail: lokalowy@piekary.pl
pokój nr 109

oraz

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich
ul. Gen. Jerzego Ziętka 60
41-940 Piekary Śląskie
tel.: (32) 287-29-81, (32) 287-22-41
zgm@zgm.piekary.pl

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter