Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoSeria spotkań ratowników WOPR z piekarską młodzieżą

Seria spotkań ratowników WOPR z piekarską młodzieżą

Dodano: 24.06.2017 Autor: Redaktor

Od kwietnia
do czerwca ratownicy piekarskiego oddziału WOPR odwiedzali piekarskie szkoły
podstawowe oraz gimnazja, prowadząc pogadanki z uczniami na temat
bezpieczeństwa nad wodą. W tym roku towarzyszyli im również piekarscy
policjanci i strażacy, którzy poszerzyli tematykę o bezpieczeństwo
pożarowe i to związane z pobytem na wakacjach.

Ostatnia przed wakacjami pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa w sezonie wakacyjnym przeprowadzona przez ratowników Oddziału Powiatowego WOPR w Piekarach Śląskich odbyła się 20 czerwca. Uczniowie piekarskich szkół zostali zaznajomieni przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi nad zbiornikami wodnymi. Seria spotkań ratowników z młodzieżą przeprowadzona została w ramach realizacji konkursu ogłoszonego przez Prezydent Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie Ratownictwa i Ochrony Ludności.

Coroczna realizacja konkursu przynosi widoczne efekty. W trakcie spotkań młodzież wykazywała się szeroką znajomością zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych kąpieli. Uczniowie wiedzą, że korzystanie z niestrzeżonych zbiorników wodnych jest niebezpieczne i surowo zabronione, potrafią w odpowiedni sposób zaalarmować służby ratunkowe w razie potrzeby, pamiętają o zakładaniu kamizelek asekuracyjnych przy wchodzeniu na sprzęt wodny oraz rozumieją jak zorganizowane jest kąpielisko nad wodą. Ratownicy przypominali również o tym, aby podczas pobytu nad wodą zadbać o odpowiednie nakrycie głowy oraz ochronę skóry przed słońcem.

Celem spotkań przeprowadzanych przez ratowników piekarskiego oddziału WOPR jest ograniczenie liczby wypadków, do których dochodzi podczas wypoczynku nad wodą. Również w tym roku, policjanci, strażnicy miejscy oraz ratownicy będą zwracali szczególną uwagę na monitorowanie niestrzeżonych zbiorników wodnych na terenie naszego miasta, na których często dochodzi do łamania prawa.

W mieście pojawiają się również plakaty, na których piekarski oddział WOPR umieścił podstawowe zasady
bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Udostępnij artykuł

Pliki do pobrania