Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoSeria spotkań ratowników WOPR z piekarską młodzieżą

Seria spotkań ratowników WOPR z piekarską młodzieżą

Dodano: 24.06.2017 Autor: Redaktor

Od kwietnia
do czerwca ratownicy piekarskiego oddziału WOPR odwiedzali piekarskie szkoły
podstawowe oraz gimnazja, prowadząc pogadanki z uczniami na temat
bezpieczeństwa nad wodą. W tym roku towarzyszyli im również piekarscy
policjanci i strażacy, którzy poszerzyli tematykę o bezpieczeństwo
pożarowe i to związane z pobytem na wakacjach.

Ostatnia przed wakacjami pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa w sezonie wakacyjnym przeprowadzona przez ratowników Oddziału Powiatowego WOPR w Piekarach Śląskich odbyła się 20 czerwca. Uczniowie piekarskich szkół zostali zaznajomieni przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi nad zbiornikami wodnymi. Seria spotkań ratowników z młodzieżą przeprowadzona została w ramach realizacji konkursu ogłoszonego przez Prezydent Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie Ratownictwa i Ochrony Ludności.

Coroczna realizacja konkursu przynosi widoczne efekty. W trakcie spotkań młodzież wykazywała się szeroką znajomością zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych kąpieli. Uczniowie wiedzą, że korzystanie z niestrzeżonych zbiorników wodnych jest niebezpieczne i surowo zabronione, potrafią w odpowiedni sposób zaalarmować służby ratunkowe w razie potrzeby, pamiętają o zakładaniu kamizelek asekuracyjnych przy wchodzeniu na sprzęt wodny oraz rozumieją jak zorganizowane jest kąpielisko nad wodą. Ratownicy przypominali również o tym, aby podczas pobytu nad wodą zadbać o odpowiednie nakrycie głowy oraz ochronę skóry przed słońcem.

Celem spotkań przeprowadzanych przez ratowników piekarskiego oddziału WOPR jest ograniczenie liczby wypadków, do których dochodzi podczas wypoczynku nad wodą. Również w tym roku, policjanci, strażnicy miejscy oraz ratownicy będą zwracali szczególną uwagę na monitorowanie niestrzeżonych zbiorników wodnych na terenie naszego miasta, na których często dochodzi do łamania prawa.

W mieście pojawiają się również plakaty, na których piekarski oddział WOPR umieścił podstawowe zasady
bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pliki do pobrania