Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezySpektakl “2B or not 2B Together” w MDK2

Spektakl “2B or not 2B Together” w MDK2

Dodano: 01.08.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Uczestnicy zajęć i warsztatów Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich wraz ze swoimi zagranicznymi przyjaciółmi z Ukrainy oraz Francji wzięli udział w plenerowym spektaklu muzyczno-tanecznym pn. “2B or not 2B Together” podsumowującym unijny projekt Erasmus+. Wśród gości nie zabrakło między innymi Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, Tomasza Wesołowskiego – Przewodniczącego Rady Miasta, Dobrosławy Egner -– Dyrektor MDK nr 2 oraz rodzin artystów.

Dzisiejszego popołudnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Popiełuszki 1 w Piekarach Śląskich odbył się spektakl podsumowujący i kończący Europejski  program wymiany i współpracy międzynarodowej Erasmus+. Muzyczno-taneczny występ pn. “2B or not 2B Together” w wykonaniu młodzieży z MDK nr 2 wraz z przyjaciółmi z Ukrainy oraz Francji był uroczystym zakończeniem projektu, który miał na celu poznanie się obywateli dwóch nacji – Polaków i Francuzów, kultury i tradycji obu narodów oraz promowanie tolerancji i równości w myśl hasła: “Razem lepiej”. W ogrodzie należącym do MDK nr 2 odbyły się występy wokalne, artystyczne i taneczne oraz popisy akrobatyczne.

Oprócz występu na zaproszonych gości czekały napoje i poczęstunek przygotowany przez młodzież z Polski i Francji oraz piknik. Całe spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze na ogródku MDK nr 2. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Udostępnij artykuł