“Śpiewajmy naszej Pani” – poznaliśmy laureatów przeglądu
Dodano: 24.05.2015 Autor: Redaktor
Koncertem finałowym w piekarskiej Bazylice zakończył się IV
Festiwal Piosenki Maryjnej “Śpiewajmy naszej Pani”. Organizatorem
przeglądu był Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich.
Wydarzeniu patronowała prezydent miasta Sława Umińska-Duraj.
Do przesłuchań zgłosiło się 154 artystów –
solistów i zespołów z Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich, Bytomia,
Katowic, Bobrownik, Tarnowskich Gór, Radzionkowa. Powołane
jurywysłuchało 47 prezentacji i przyznało nagrody w następujących
kategoriach:
1. SOLISTA – SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce – WIKTORIA TREFON- Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich
II miejsce – ZUZANNA BOREK- Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Bobrownikach
III miejsce – ROKSANA PIÓRO- Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana Filia w Radzionkowie
Wyróżnienia
KAROL STĘPIEŃ Z ZESPOŁEM DZWONECZEK- Szkoła Podstawowa nr 59 w
Katowicach i Rzymskokatolicka Parafia Matki Boskiej Piekarskiej w
Katowicach
PRZEMYSŁAW KUPKA- Szkoła Podstawowa nr 32 w Bytomiu
WIKTORIA PUKOCZ- Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
ANASTAZJA BANAŚ- Miejski Dom Kultury – Filia, Piekary Śląskie
2. ZESPÓŁ – SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce – ZESPÓŁ PÓLNUTKA- Szkoła Podstawowa nr 59 im. J.
Matejki w Katowicach i Rzymskokatolicka Parafia Matki Boskiej
Piekarskiej w Katowicach
II miejsce – Zespół Wokalny – Miejska Szkoła Podstawowa nr 5w Piekarach Śląskich
III miejsce – ZESPÓŁ MODERATO- Szkoła Podstawowa nr 32 w Bytomiu
Wyróżnienie – Duet Kaja i Wiktoria Pasturczak – Piekary Śląskie
3. SOLISTA – GIMNAZJUM
I miejsce – RENATA KEMPYS- Parafia p.w. Św. Józefa w Piekarach Śląskich
II miejsce – KAROLINA TEKELI- Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego w Bytomiu
III miejsce – WIKTORIA BAJER- Miejskie Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich
4. SOLISTA – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I DOROŚLI
I miejsce – SABINA SZAFARZ- Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich
II miejsce – NICOLE KRÓL- Zespół Szkół Administracyjno Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu
III miejsce – KAROLINA KLOSZCZYK- Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana Filia w Radzionkowie
Wyróżnienie– SONIA ZWOLAK- Bytomskie Ognisko Artystyczne
5. ZESPÓŁ – SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE I DOROŚLI
I miejsce – ZESPÓŁ SZANSA- Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach
II miejsce – ZESPÓŁ DE PROFUNDIS CLAMAVI- Parafia p.w. Św. Stanisława w Bytomiu
III miejsce – ZESPÓŁ “AKATYST”- Parafia p.w. Św. Rodziny w Piekarach Śląskich
Wyróżnienia– PIEKARSKIE KLACHULE-Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich
ZESPÓŁ MAESTRI- Piekary Śląskie