Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSport“Sport wzbogaca – nałóg zatraca” – piknik rodzinny

“Sport wzbogaca – nałóg zatraca” – piknik rodzinny

Dodano: 01.09.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

W sobotę 3 września o godz. 15.00 na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbędzie się V Piknik Rodzinny. Plenerowa impreza będzie finałem wakacyjnej akcji pn. „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. Organizatorem akcji jest Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, wspierana przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich oraz piekarski MOSiR. Na wszystkich uczestników dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów ponownie czekać będzie mnóstwo atrakcji, wśród których znajdą się m.in. pokazy służb mundurowych, koncerty oraz festiwal kolorów holi i organizacji pozarządowych.

Przed nami finał tegorocznej akcji pn. „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. Akcja ma na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, promowanie zachowań prozdrowotnych i uświadomienie młodzieży, czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas wakacji policjanci edukowali młodych ludzi i pokazywali im, że sport może być wspaniałą alternatywą od nałogów. Na uczestników pikniku rodzinnego czekać będzie wiele atrakcji, wśród których nie zabraknie pokazów służb mundurowych, Policji konnej, psów służbowych, możliwości zobaczenia z bliska policyjnego sprzętu oraz bliższego zapoznania z maskotką Śląskiej Policji.

3 września pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się również festiwal kolorów holi oraz organizacji pozarządowych, natomiast imprezę zakończy koncert zespołu muzycznego. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na plakacie promującym tegoroczny piknik. Zapraszamy do uczestnictwa w imprezie organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich, Urząd Miasta w Piekarach Śląskich oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter