Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportSportowy weekend z MOSiRem

Sportowy weekend z MOSiRem

Dodano: 12.02.2018 Autor: Sylwia Łysakowska

To był weekend pełen sportowych rozgrywek i emocji. W sobotę poznaliśmy zwycięzców Noworocznego Turnieju Tenisa Stołowego, a w niedzielę odbyły się rozgrywki XIII Halowych Mistrzostw Piekar Śląskich w Piłce Nożnej.

W sobotę 10 lutego w Hali MOSiR Olimpia przy ul. Ziętka 60 odbył się Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego. W rywalizacji udział wzięło 16 zawodników. Zwycięzcą turnieju został Mariusz Baron, drugie miejsce zajął Henryk Tkaczyk, a brązowy medal zdobył Paweł Gąsiorski.

11 lutego odbyły się XIII Halowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Piłce Nożnej, w których udział wzięło 8 drużyn: KS Orzeł Biały Brzeziny, KS Piekary, GKS Andaluzja, DKS Czarni Kozłowa Góra, DKS II Czarni Kozłowa Góra, KS Orkan Dąbrówka, JSS Silesia, KS Nikpol.
Podczas turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Spotkania rozgrywane były w systemie “każdy z każdym”, a mecze trwały po 15 minut. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskiwały awans do półfinałów. W finale rozegrano mecze o poszczególne miejsca. Po raz trzeci z rzędu tytuł mistrzowski wywalczyli zawodnicy DKS Czarni Kozłowa Góra. Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj. Organizatorem mistrzostw byli DKS Czarni i MOSiR w Piekarach Śląskich.