Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoSpotkania poświęcone zasadom zdrowego żywienia w piekarskiej bibliotece

Spotkania poświęcone zasadom zdrowego żywienia w piekarskiej bibliotece

Dodano: 13.02.2018 Autor: Szymon Krawiec

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań dietetycznych dla dorosłych, w których uczestnicy poznają zasady zdrowego żywienia. Pierwsze spotkanie już 14 lutego o godzinie 17.00 w Bibliotece Centralnej przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D. Wstęp wolny!

Spotkania z dietetykami organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich będą okazją między innymi do pokazania, jak dobrze i racjonalnie komponować posiłki. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się już w środę (14 lutego) o godzinie 17.00, będzie poświęcone tematowi zdrowych nawyków żywieniowych, a na każdym kolejnym będą prezentowane informacje w węższych dziedzinach. Na tematykę kolejnych spotkań wpływ będą mieli sami uczestnicy. W zależności od ich potrzeb będą poruszane coraz to nowe tematy. Spotkania prowadzić będą specjalistki z oddziału Naturhouse w Piekarach Śląskich. Wstęp dla wszystkich będzie bezpłatny.

Osoby prowadzące:

Dietetyk Klaudia Alcer
“Jestem Dietetyczką Naturhouse od 2015 roku. Praca z ludźmi dostarcza mi wiele pozytywnej energii. Radość innych z pokonywania własnych barier, docierania do celu, walki o zdrowie i lepsze samopoczucie daje i mi wiele satysfakcji. Ważną misją mojej pracy jest poprawa zdrowia szerszej społeczności. Z chęcią uczestniczę w akcjach promocji zdrowia: szkolę dzieci, młodzież, a także osoby starsze jak powinna wyglądać zbilansowana dieta. Swoją edukację ukończyłam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie też, w czasie studiów, pracowałam w kołach naukowych. Dodatkowy rozwój dawał mi wiele radości.”

Dietetyk Donata Bekalarska
“W Centrum Dietetycznym Naturhouse pracuję od 2016 roku. Moja przygoda zaczęła się na stanowisku asystentki. Teraz, jako dietetyk Naturhouse staram się przeprowadzać edukację żywieniową wśród pacjentów, przekazywać ideę zdrowej i pełnowartościowej diety. Bardzo ważne dla mnie jest, aby pacjenci wprowadzili zdrowe nawyki żywieniowe do swojego życia na stałe i zmienili swój sposób żywienia raz na zawsze. Ukończyłam studia I stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach ze specjalnością dietetyk kliniczny. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę na studiach II stopnia w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.”

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter