Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaSpotkania w ramach projektu “Biblioteka poza biblioteką”

Spotkania w ramach projektu “Biblioteka poza biblioteką”

Dodano: 13.05.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Dnia 14 maja o godz. 12.00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem – pisarzem, stand-uperem, scenarzystą i podróżnikiem. Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu spotkań z ludźmi literatury, które odbędą się w tym roku w ramach projektu „Biblioteka poza biblioteką”.

Pisarz ten zadebiutował zbiorem opowiadań “Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów oraz multimedialnego uniwersum. Następnie, w 2007 roku ukazał się jego kryminał grozy “Liżąc ostrze”, a rok później horror “Ciemność płonie” (aby go napisać spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył m.in. czterotomowy cykl “Chłopcy” (2012-2015) oraz dwutomowe “Dreszcz” (2013-2014) i “Grimm City” (2016-2017). Dziesięciokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą zdobył w 2012 roku. Napisał też thriller “Szwindel” (Marginesy 2019), a z Adamem Bigajem “Bezpańskiego. Balladę o byłym gliniarzu” (Marginesy 2018), oraz thriller psychologiczny “Topiel” (Marginesy 2020), uzupełniony słuchowiskiem dla Storytel “Topiel: Dom w głębi lasu”. Współautor (wspólnie z Wojciechem Chmielarzem) słuchowiska “Skowyt” (Audioteka 2021) Zdobywca statuetki Golden Mic w Kategorii Najlepszy debiut w Internecie 2020. Autor powieści sensacyjnej “Drelich”. Najnowsza książka “Panie Czarowne” ukazała się nakładem wydawnictwa SQN we wrześniu 2021.
 
Projekt „Biblioteka poza biblioteką” realizowany był już w 2021. Tego roku jest kontynuowany i będzie obejmował działania mające na celu podnoszenie kompetencji pracowników naszej biblioteki, przedstawicieli partnerów oraz pozostałych reprezentantów piekarskiej społeczności, które posłużą rozpoznaniu potrzeb lokalnej społeczności i potencjału kulturotwórczego mieszkańców. Poprzez szkolenia, warsztaty i inicjatywy lokalne aby budować i wzmacniać lokalne partnerstwa na rzecz rozwoju czytelnictwa i udziału w kulturze w mieście Piekary Śląskie. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z instytucjami, organizacjami społecznymi z naszego miasta i regionu.

Udostępnij artykuł