Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaSpotkanie autorskie w MBP

Spotkanie autorskie w MBP

Dodano: 10.06.2024 Autor: Igor Kijanka

13 czerwca 2024 o godz. 17.30 Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka zaprasza do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie z Anną Król-Bocheńską i jej debiutancką powieścią “Mamy w tarapatach”, której akcja osadzona jest na Górnym Śląsku, a dokładniej w Siemianowicach Śląskich.  

Anna Król-Bocheńska, doktor nauk humanistycznych, kulturoznawczyni i bibliotekarka, jest z zamiłowania i urodzenia Ślązaczką. Fascynuje ją kultura iberoamerykańska oraz język hiszpański. Uwielbia gorące lato, szum morza i spokojne wieczory spędzane z książką. Jest entuzjastką serii o Harrym Potterze oraz filmów z Indianą Jonesem. Szczęśliwa matka i żona, oraz wielka miłośniczka psów. „Mamy w tarapatach” to jej debiutancka powieść.

Książka opowiada o trzech młodych kobietach, które każda na swój sposób przeżywają macierzyństwo. Adela, starając się uniknąć błędów swojej matki, całkowicie poświęca się córce. Patrycja, realistka, która musi spłacać kredyt hipoteczny, posyła swojego półrocznego synka do żłobka. Lidka, dowiedziawszy się o chorobie matki, porzuca swoje życie w Warszawie i wraca do rodzinnych Siemianowic Śląskich. 

„Mamy w tarapatach” to niekonwencjonalna opowieść, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, humoru i codziennych perypetii. Życie bohaterów toczy się na Górnym Śląsku, w urokliwym Bytkowie, gdzie wciąż pielęgnuje się tradycje takie jak krochmalenie firanek, pieczenie rolad na niedzielę, a sąsiadki znają każdy szczegół z życia innych.

Udostępnij artykuł