Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezySpotkanie z Magdaleną Gorzkowską w MDK ODWOŁANE

Spotkanie z Magdaleną Gorzkowską w MDK ODWOŁANE

Dodano: 09.03.2020 Autor: redaktorcentrum

Magdalena Gorzkowska – himalaistka i była lekkoatletka przyjedzie do naszego miasta, by opowiedzieć o swoich doświadczeniach z górskich eskapad w różnych częściach świata.

Spotkanie, podczas którego Magdalena Gorzkowska opowie o swoich górskich podróżach zorganizowane zostanie w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w sobotę, 14 marca o godzinie 15:00. Podróżniczka opowie zebranym o swoich doświadczeniach i zaprezentuje materiały z wypraw. Prelekcja organizowana w naszym mieście będzie ostatnią przed wyjazdem, podczas którego podjęta zostanie próba zdobycia Annapurny – jednego z najwyższych szczytów zaliczanego do Korony Himalajów!

Magdalena Gorzkowska –  urodzona w Bytomiu, 27-letnia była lekkoatletka, obecnie himalaistka.

Największe sukcesy biegowe to srebro na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2011 roku (sztafeta 4 x 400m), złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2013 roku (sztafeta 4 x 400m), srebro na Halowych Mistrzostwach Świata w 2016 roku (sztafeta 4x 400m) oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (rezerwowa w sztafecie 4 x 400m). Po zakończeniu kariery biegowej zdobyła m. in. Mont Blanc (4810 m.n.p.m.), Aconcaguę (6960 m.n.p.m.) i Kilimandżaro (5895 m.n.p.m.).

Następnie przeniosła się w najwyższe góry, gdzie jako najmłodsza Polka zdobyła Mount Everest (8848 m.n.p.m.), później jako pierwsza Polka w historii bez butli z tlenem zdobyła Makalu (piąty co do wysokości szczyt świata o wysokości 8481 m.n.p.m.). Trzecim ośmiotysięcznikiem w kolekcji było Manaslu – ósmy szczyt świata (8156 m.n.p.m.) również bez użycia butli z tlenem. Wszystkie ośmiotysięczniki zdobyła w zaledwie 1,5 roku. Jej  celem jest skompletowanie Korony Himalajów i Karakorum obejmującej 14 ośmiotysięczników.

 

 

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter