Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaSpotkanie z pasjonatami eksploracji miejskiej Urbex Siemianowice

Spotkanie z pasjonatami eksploracji miejskiej Urbex Siemianowice

Dodano: 28.11.2017 Autor: acuda

„Zobaczyć zapomniane” to spotkanie z pasjonatami eksploracji miejskiej (urbanexploration) z grupy Urbex Siemianowice. Czeka nas już 29 listopada w Miejskiej Bibliotece im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Poznamy w przystępny sposób „z czym to się je”, czyli jak urbex wygląda od strony technicznej, zagadnień logistycznych, czy aspektów prawnych. Będzie merytorycznie i zabawnie, a wszystko zostanie okraszone sporą dawką fotografii i zabawnych anegdot. 

„Urbex Siemianowice” to grupa czterech rodowitych siemianowiczan, których połączyła wspólna pasja – urbanexploration (eksploracja miejska), której głównym celem jest wyszukiwanie i eksplorowanie miejsc opuszczonych i zapomnianych, wśród których znajdują się nieczynne zakłady pracy, ośrodki użyteczności publicznej, czy domy wczasowe.

Miłośnicy bojówek, którzy wśród ruin czują się jak w domu, a zwiedzanie miejsc niedostępnych daje im dużo więcej przyjemności, niż wędrowanie po utartych ścieżkach, czy wizyta w muzeum. Swoją pasją dzielą się na Facebooku i YouTube za pomocą fotorelacji (autor Jarosław ‘st4lk3r’ Jamrozik), oraz materiałów wideo (autor Artur ‘Sh!n’ Kupiec).

Spotkanie z pasjonatami eksploracji miejskiej (urbanexploration) z grupy Urbex Siemianowice odbędzie się 29 listopada o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece im. Teodora Heneczka przy ul. Kalwaryjskiej 62D w Piekarach Śląskich.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter