Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaKulturaSpotkanie z Sebastianem Konowołem

Spotkanie z Sebastianem Konowołem

Dodano: 17.03.2023 Autor: Wojciech Maćkowski

22 marca 2023 r. o godz. 17.30 Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka zaprasza do centrali przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie z Sebastianem Konowołem – autorem książek “Żołnierz cesarza”, “Adwokat Nerona” i “Bitwa czterystu”. 

Trochę upłynęło czasu od debiutanckiego spotkania z Sebastianem Konowołem w naszej bibliotece. Od tamtego dnia dorobek piekarskiego pisarza, specjalizującego się w powieściach historycznych, powiększył się o dwie pozycje. Na spotkaniu będzie okazja przede wszystkim do rozmowy o tych właśnie książkach. 

Spotkanie w ramach cyklu “Piekary Literackie” poprowadzi Małgorzata Nowak ze Śląskich Blogerów Książkowych.

Sebastian Konowoł urodził się w 1985 roku w Piekarach Śląskich. Ukończył Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. Rozpoczął studia na bytomskim wydziale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale w pewnym momencie zorientował się, że ten kierunek za bardzo odbiegał od jego rzeczywistej pasji, czyli historii. Zamiłowanie do tej dziedziny nauki połączył z literackim zacięciem, wydając trzy powieści historyczne: “Żołnierz cesarza”, “Adwokat Nerona” i “Bitwa czterystu”.

Zapraszamy na spotkanie autorskie.

Udostępnij artykuł