Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoŚrodki finansowe dla osób pomagającym obywatelom Ukrainy

Środki finansowe dla osób pomagającym obywatelom Ukrainy

Dodano: 29.03.2022 Autor: Wojciech Maćkowski

W Urzędzie Miasta Piekary Śląskie można już składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej za udzielenie schronienia uchodźcom – w wysokości 40 zł za dobę. Wniosek należy złożyć wraz z wymaganymi dokumentami w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 84 w godzinach otwarcia lub listownie.

Warunkiem otrzymania środków finansowych jest złożenie wniosku. Urząd Miasta na jego rozpatrzenie ma miesiąc czasu. Przyznanie lub wypłata świadczenia może być uzależniona od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeśli w złożonym wniosku znajdą się nieprawdziwe informacje. 

Infor.pl przygotował aktywny wzór wniosku o świadczenie 40 zł dziennie za pomoc obywatelom Ukrainy, który składa się z dwóch części:

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Karta osoby przyjętej do zakwaterowania

UWAGA! Wypełniony wniosek należy podpisać “odręcznym” podpisem – dlatego nie jest aktywna rubryka: “podpis”. Instrukcja jak wypełnić wniosek.

Jeśli podmiotem zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienie jest  jednostka organizacyjna, osoba prawna albo przedsiębiorca, wojewoda ma prawo zdecydować o podniesieniu tej kwoty. Może nastąpić to również w przypadku, jeśli zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy zapewnione było przed dniem wejścia w życie ustawy.

Zgodnie z obowiązującym brzmieniem rozporządzenia wniosek o pomoc finansową trzeba składać do urzędu gminy, który ma 30 dni na jego rozpatrzenie oraz wypłatę pieniędzy. Z założenia będzie ono wypłacane przez  60 dni. W szczególnych przypadkach okres ten może zostać wydłużony.

Podstawa prawna:
https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2022/608

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter