Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaśrodowiskoSystem Gospodarki OdpadamiEDUKACJA EKOLOGICZNA

EDUKACJA EKOLOGICZNA

Dodano: 25.04.2017 Autor: Redaktor

Czym skorupka za młodu nasiąknie … O tym przekonują pracownicy Referatu Odpadów Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami, którzy uczą najmłodszych mieszkańców naszego miasta, jak dbać o środowisko.

W 2016 r. została przeprowadzona akcja pt. “Krecik uczy dzieci jak segregować śmieci” w ramach której każdy piekarski przedszkolak otrzymał książeczkę i kolorowankę oraz dodatkowo każde przedszkole zyskało podłogową grę planszową o tematyce ekologicznej. Szczegóły akcji w linku poniżej:

Edukacja ekologiczna dla najmłodszych

W 2017 r. dzieci w piekarskich szkołach podstawowych mogły zobaczyć edukacyjny spektakl pod tytułem „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini. W ramach akcji dzieci otrzymały również odblaskowe zawieszki poprawiające widoczność oraz słodką niespodziankę w postaci krówek w kolorowych opakowaniach uczących i zachęcających do prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów. Szczegóły akcji w linku poniżej:

Dzieci uczą się jak segregować śmieci

Kolejne interaktywne przedstawienia z przedszkolakami, oparte na bajce Charles’a Perrault’a pt. „Czerwony Kapturek” zorganizowane zostały w dniach 23-26 października 2017 r. Szczegóły akcji w linku poniżej:

Edukacja ekologiczna w piekarskich przedszkolach

W 2016 roku Urząd Miasta Piekary Śląskie przygotował i rozprowadził 20 500 ulotek pokazujących prawidłowy sposób segregacji odpadów. Ulotka do pobrania w linku poniżej:

JAK SEGREGOWAĆ

W styczniu 2018 r. w ramach prowadzonej przez miasto Piekary Śląskie edukacji ekologicznej, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami przekazał do wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych pojemniki do selektywnej zbiórki  odpadów komunalnych. Szczegóły akcji w linku poniżej:

Ekologiczne pojemniki na odpady w piekarskich szkołach

W dniach od 1 do 4 października, w piekarskich szkołach podstawowych odbyło się autorskie przedstawienie słowno-muzyczne pod tytułem „Wszystkie kolory recyklingu”. Dodatkowe informacje dostępne w poniższym linku:

“Wszystkie kolory recyklingu” w piekarskich szkołach

„Segregujemy!” – to tytuł konkursu ekologicznego, którego celem było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców oraz propagowanie idei segregacji odpadów jako świadomego działania proekologicznego. Pierwszą nagrodę w konkursie wywalczyło Miejskie Przedszkole nr 4. Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród w siedzibach zwycięskich przedszkoli.

Rozdanie nagród w konkursie “Segregujemy!”

Piekarski Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami przekazał do wszystkich piętnastu przedszkoli naszego miasta pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wydział przekazał przedszkolom 219 pojemników do segregacji.

Segregacja śmieci – Piekary Śląskie stawiają na edukację

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter