Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaMiastoSzczepienia przeciw koronawirusowi w Piekarach Śląskich

Szczepienia przeciw koronawirusowi w Piekarach Śląskich

Dodano: 18.01.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. 22 stycznia zarejestrować się będą mogły również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla tych grup rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Na terenie Piekar Śląskich uruchomiono pięć punktów szczepień. Funkcjonuje także infolinia dla mieszkańców miasta – 32 39 39 407.

Rejestracja na szczepienie jest możliwa na kilka sposobów – za pomocą infolinii 989, przez Internet oraz bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień. Stopniowo szczepionki będą udostępniane kolejnym grupom wiekowym. Już teraz można zgłosić swoją chęć zaszczepienia przez formularz online. W momencie uruchomienia rejestracji dla Twojej grupy, dostaniesz maila.

Punkty szczepień na terenie Piekar Śląskich:

Centrum Medyczne GABOS Poradnie Specjalistyczne
ul. Inwalidów Wojennych 79
41-945 Piekary Śląskie
tel: 32 390 36 00

NZOZ “Przychodnia Julian”
ul. Gen. Jerzego Ziętka 30
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 288 20 02

NZOZ UNI-MED
ul. M. Skłodowskiej-Curie 81
41-949 Piekary Śląskie
tel: 516 029 735

NZOZ MEDICARE
ul. Bytomska 64
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 668 66 20

PCM Sp. z o.o. Przychodnia Rejonowa nr 1
Punkt szczepień

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 428 24 66

Przed przyjściem do punktu zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19.

Kto może się zarejestrować?

  • Od 15 stycznia do 21 stycznia 2021 r. – osoby, które skończyły 80 lat.
  • Od 22 stycznia 2021 r. – osoby, które skończyły 70 lat.

Szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia ruszą 25 stycznia 2021 r.

Jak możesz się zarejestrować?

  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień,
  • wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” pod numer 664 908 556.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Transport na szczepienie

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostały mobilne zespoły szczepiące. Jeśli potrzebujesz pomocy, zarejestruj się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień. Informacje, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest na infolinii pod numerem telefonu 989.

W przypadku osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych, Gmina – w miarę możliwości – zorganizuje dowóz pacjenta do miejsca szczepienia.

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Numer telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:
32 39 39 407.

Dane osobowe osób zgłaszających potrzebę transportu do miejsca szczepienia przetwarzane będą z poszanowaniem przepisów Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE z 2016 r. L 119, s. 1 z późn. zm.). Pełna treść informacji dot. przetwarzania danych osobowych – tutaj.

Szczepimy się przeciw COVID-19! Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami. Natomiast już teraz udostępniona została mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień!

Zgodnie z narodowym programem szczepień ochronnych, punkt szczepień uruchomiono w każdej gminie. Zapoznaj się z Narodowym Programem Szczepień.

Miejsca gdzie można będzie wykonać szczepienie

Pytania i odpowiedzi w sprawie szczepień

Infolinia Narodowego Programu Szczepień

Rejestracja online na szczepienie www.szczepimysie

W jakiej kolejności będą się szczepić Polacy.

Etap 0: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Etap I: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. Roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele.

Etap II: osoby w wieku poniżej 60. Roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Etap III: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter