Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoSzczepienia przeciw koronawirusowi w Piekarach Śląskich

Szczepienia przeciw koronawirusowi w Piekarach Śląskich

Dodano: 18.01.2021 Autor: Wojciech Maćkowski

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Na terenie Piekar Śląskich działa pięć punktów szczepień. Funkcjonuje także infolinia dla mieszkańców miasta – 32 39 39 407. Zaszczep się już dziś.

Trwają szczepienia przypominające dla wszystkich w pełni zaszczepionych osób pełnoletnich. To najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Jeśli od Twojego szczepienia minęło minimum 6 miesięcy, już teraz możesz przyjąć 3. przypominającą dawkę szczepionki.

Minister Zdrowia mając na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 26 stycznia 2022 r. uwzględniające stanowisko WHO z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) z dnia 5 stycznia 2022 r., informuje:

  • od dnia 25 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 rok życia. Komunikat Ministerstwa Zdrowia.
  • od dnia 28 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 rok życia. Komunikat Ministerstwa Zdrowia.

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. Nie zwlekaj i już 14 grudnia zarejestruj swoją pociechę na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczęły się 16 grudnia 2021 r. Mali pacjenci otrzymają preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce – 10 mikrogramów. Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!

Rejestracja na szczepienie jest możliwa na kilka sposobów – za pomocą infolinii 989, przez Internet oraz bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień. Już teraz można zgłosić swoją chęć zaszczepienia przez formularz online. Ponadto organizowane są mobilne punkty szczepień.

Punkty szczepień na terenie Piekar Śląskich

PCM Sp. z o.o. Przychodnia Rejonowa nr 1
Punkt szczepień

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 428 24 66

Centrum Medyczne GABOS Poradnie Specjalistyczne
ul. Inwalidów Wojennych 79
41-945 Piekary Śląskie
tel: 32 390 36 00

NZOZ “Przychodnia Julian”
ul. Gen. Jerzego Ziętka 30
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 288 20 02

NZOZ UNI-MED
ul. M. Skłodowskiej-Curie 81
41-949 Piekary Śląskie
tel: 516 029 735

NZOZ MEDICARE
ul. Bytomska 64
41-940 Piekary Śląskie
tel: 32 668 66 20

ZDROWIT DĄBRÓWKA Sp. z o.o.
ul. Przyjaźni 53a
41-948 Piekary Śląskie,
tel: 32 767 12 34

Przed przyjściem do punktu zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19.

Jak możesz się zarejestrować?

  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień,
  • wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” pod numer 880 333 333 lub 664 908 556.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Transport na szczepienie

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostały mobilne zespoły szczepiące. Jeśli potrzebujesz pomocy, zarejestruj się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień. Informacje, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest na infolinii pod numerem telefonu 989.

W przypadku osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych, Gmina – w miarę możliwości – zorganizuje dowóz pacjenta do miejsca szczepienia.

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Numer telefonicznego punktu zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2:
32 39 39 407.

Dane osobowe osób zgłaszających potrzebę transportu do miejsca szczepienia przetwarzane będą z poszanowaniem przepisów Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE z 2016 r. L 119, s. 1 z późn. zm.). Pełna treść informacji dot. przetwarzania danych osobowych – tutaj.

Szczepienia przeciwko COVID-19

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny). Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

***

Szczepimy się przeciw COVID-19! Udostępniona została mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień!

Zgodnie z narodowym programem szczepień ochronnych, punkt szczepień uruchomiono w każdej gminie. Zapoznaj się z Narodowym Programem Szczepień.

Miejsca gdzie można będzie wykonać szczepienie

Pytania i odpowiedzi w sprawie szczepień

Infolinia Narodowego Programu Szczepień

Rejestracja online na szczepienie www.szczepimysie

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter