Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoSzlachetna Paczka – otwarcie internetowej bazy rodzin!

Szlachetna Paczka – otwarcie internetowej bazy rodzin!

Dodano: 15.11.2017 Autor:

18 listopada w całej Polsce, w tym także w naszym mieście, rusza siedemnasta już edycja akcji pomocowej Szlachetna Paczka. Właśnie wtedy zostanie otwarta internetowa baza rodzin, do których trafią świąteczne dary.

Szlachetna Paczka to jedna z bardziej rozpoznawalnych akcji pomocowych w Polsce, której finał przypada w okresie Bożego Narodzenia. Głównym założeniem jest pomoc rodzinom lub osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i starają się z niej wyjść. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka ma pomóc tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się o pomoc, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Wyjątkowość projektu poza ideą niesienia mądrej pomocy, będącej impulsem do zmian, polega na tym, że Darczyńca pomaga konkretnej, wybranej przez siebie rodzinie, której historię poznaje za pośrednictwem wolontariusza. 18 listopada otwarta zostanie internetowa baza z opisami rodzin, które czekają na swoich Darczyńców. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę, która może stać się impulsem do zmiany jej życia. Opisy znajdywać się będą na stronie Projektu www.szlachetnapaczka.pl.

Darczyńcą może zostać każdy, kto przygotuje paczkę według określonej listy potrzeb wyszczególnionych przez wolontariusza. Aby pomóc, nie trzeba działać samemu. W akcję często włączają się lokalne firmy, szkoły czy instytucje, które za pośrednictwem wyznaczonej osoby przygotowują wspólny prezent. Można także zaangażować bliskich, znajomych czy choćby kolegów z pracy do stworzenia Szlachetnej Paczki. W ubiegłym roku pomoc dla jednej rodziny przygotowywało średnio aż 35 osób!

Finał Szlachetnej Paczki, podczas którego dojdzie do spotkań wolontariuszy i darczyńców z obdarowanymi rodzinami w tym roku zaplanowano na 9 i 10 grudnia.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter