Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportSztafetowy bieg urodzinowy Piekar Śląskich i Świętochłowic

Sztafetowy bieg urodzinowy Piekar Śląskich i Świętochłowic

Dodano: 01.09.2017 Autor: Szymon Krawiec

24 września Piekary Śląskie wraz ze Świętochłowicami organizują Sztafetowy Bieg Urodzinowy z okazji 70-lecia nadania praw miejskich. Impreza jest wspólną inicjatywą prezydentów obu miast i ma na celu uczczenie tej okrągłej rocznicy.

Zawody będą składały się z dwóch etapów. Pierwszy zorganizowany zostanie przez MOSiR Piekary Śląskie. Obejmie on odcinek od startu z Kopca Wyzwolenia do miejsca przekazania flag w Chorzowie przy boisku osiedlowym na ul. Rębaczy. Drugi organizowany przez OSiR „Skałka” Świętochłowice obejmie resztę trasy prowadzącej do mety przy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Każdy z etapów na trasie biegu podzielony został na siedem odcinków. Na każdym z nich wyznaczony 10 – osobowy zespół sztafetowy pobiegnie z flagami Piekar Śląskich i Świętochłowic.

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Piekar Śląskich, Chorzowa oraz Świętochłowic (pełna lista ulic, którymi przebiegać będzie trasa znajduje się w regulaminie). Start sztafety biegowej spod Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich zaplanowano na godzinę 11.00. Dotarcie zawodników na metę i zakończenie imprezy przewidywane jest około godziny 13.30.

Uczestnicy będą się przemieszczać w jednej kolumnie zajmując jeden, prawy pas jezdni, trasą wyznaczoną przez organizatora, w tempie dostosowanym do możliwości najwolniejszego uczestnika. Bezpieczeństwo uczestników podczas biegu zapewni policyjna eskorta.

Zgłoszenia zawodników przyjmowane są codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy ośrodków:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
41-943 Piekary Śląskie
ul. Olimpijska 3
tel. 32 768 10 10

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”
41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40
tel. 32 2455 900, 32 2452 281

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, Miasto Świętochłowice, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach.

W załączniku zamieszczamy pełny regulamin imprezy, w którym znaleźć można szczegółowe informacje na temat biegu.

Udostępnij artykuł

Share this...
Share on FacebookTweet about this on Twitter

Pliki do pobrania