Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaKulturaSztafetowy Bieg Urodzinowy Piekar Śląskich i Świętochłowic za nami!

Sztafetowy Bieg Urodzinowy Piekar Śląskich i Świętochłowic za nami!

Dodano: 24.09.2017 Autor:

24 września piekarzanie i świętochłowiczanie uczcili okrągłą, 70. rocznicę nadania praw miejskich swoim miastom, organizując Urodzinowy Bieg Sztafetowy. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło oczywiście włodarzy obydwu miast – Prezydent Piekar Śląskich Sławy Umińskiej-Duraj oraz Prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego, którzy znani są z zamiłowania do sportowego trybu życia.

Wyznaczona trasa prowadziła ulicami Piekar Śląskich, Chorzowa oraz Świętochłowic. Uczestnicy imprezy mogli ją pokonać na dwa sposoby, biegnąc lub przemierzając kilometry na rowerze w ramach imprezy towarzyszącej – rajdu rowerowego. Dystans dzielący punkt startowy (zlokalizowany na terenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich) i metę (Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach) wynosił około 24 kilometry. Uczestnicy rajdu rowerowego wyruszyli spod Kopca Wyzwolenia o godzinie 10.00 a biegacze godzinę później – o 11.00.

Całość trasy składała się z dwóch etapów. Pierwszy zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach śląskich i obejmował odcinek od startu spod piekarskiego Kopca Wyzwolenia aż do miejsca przekazania flag przy boisku osiedlowym na ulicy Rębaczy w Chorzowie. Drugi odcinek zorganizowany został Przez Ośrodek Sportu i Rekreacji “Skałka” w Świętochłowicach i obejmował pozostałą część trasy, aż do mety umiejscowionej przy świętochłowickim Muzeum Powstań Śląskich.

W imprezie wzięło udział 7 sztafet (każda po 10 osób) z Piekar Śląskich i 7 ze Świętochłowic. Wśród piekarskich sztafet były: KS Czarni Kozłowa Góra, MKS Olimpia MADEX Piekary Śląskie, samorządowcy na czele z prezydent Sławą Umińską-Duraj, piekarski WOPR, KS Orzeł Biały i grupa biegowa Lecymy Durś. Za sztafetami z Piekar biegły świętochłowickie. Sztafety na trasie zamieniały się flagami.

Zarówno biegacze, jak i rowerzyści pokonali całą długość trasy w zwartej kolumnie zajmując jeden, prawy pas jezdni. Tempo biegu dostosowane było do możliwości uczestników. Każdy zawodnik, który potrzebował chwili odpoczynku przed pokonywaniem kolejnych kilometrów, mógł skorzystać ze specjalnie przygotowanego autobusu, który przez cały dystans podążał za sztafetową kolumną biegaczy. O bezpieczeństwo i zdrowie uczestników podczas imprezy dbała policyjna eskorta oraz służby medyczne zabezpieczające całość trasy.

Uczestnicy biegu dotarli pod Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach około godziny 13.30. W tym miejscu na wszystkich zawodników czekał gorący posiłek oraz słodki poczęstunek w postaci tortu urodzinowego przygotowane przez organizatorów. Po oficjalnym zakończeniu imprezy, każdy uczestnik mógł dodatkowo skorzystać z okazji do zwiedzenia świętochłowickiego muzeum, które w sposób nowoczesny i niezwykle ciekawy przybliża zwiedzającym najnowszą historię naszego regionu.

Wśród samorządowców, którzy wzięli udział w biegu, poza prezydentami obydwu miast znaleźli się również przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Rafał Łataś oraz piekarscy radni Rady Miasta – Andrzej Wymysło i Czesław Wymysło.

Zdjęcia z biegu można również znaleźć na stronie Urzędu Miasta Świętochłowice, pod adresem: https://www.swietochlowice.pl/sztafetowy-bieg-urodzinowy-piekar-%C5%9Bl%C4%85skich-i-%C5%9Bwi%C4%99toch%C5%82owic-2017.html

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter