Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportSztangistka Jolanta Wiór ze srebrnym medalem

Sztangistka Jolanta Wiór ze srebrnym medalem

Dodano: 07.11.2017 Autor: acuda

Jolanta Wiór – sztangistka z Piekar Śląskich – wywalczyła srebrny medal w 24. Mistrzostwach Polski Seniorek w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się w Zamościu.

Jolanta Wiór wyrwała 91 kg i podrzuciła 108 kg, zaliczając sześć podejść. W 24. Mistrzostwach Polski Seniorek w Podnoszeniu Ciężarów piekarzanka zajęła wysokie, drugie miejsce. Otrzymała również srebrne medale za rwanie i podrzut. Startowała w kategorii wagowej 75 kg.

Medal Mistrzostw Polski to kolejny już sukces Jolanty Wiór. Wcześniej zdobywała m.in. srebro Mistrzostw Polski w roku 2012 w Piekarach Śląskich, złoto MP juniorek do lat 20 w Zamościu, czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek do lat 20 w Limie (Peru). W tym roku Jolanta wywalczyła ponadto tytuł Mistrzyni Polski do lat 23 podczas zawodów rozgrywanych w czerwcu także w Zamościu.

Trenerem Jolanty Wiór już od wielu lat jest Jacek Mazur.