Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaImprezyTalentujemy charytatywnie. Podsumowano wyjątkowe wydarzenie!

Talentujemy charytatywnie. Podsumowano wyjątkowe wydarzenie!

Dodano: 17.12.2019 Autor: redaktorcentrum

Młodzi ludzie, którym nieobce są działania charytatywne zorganizowali w budynku Akademickiego Zespołu Szkół wyjątkowy projekt pod nazwą “Talentujemy charytatywnie”. Wszystko po to, by wspomóc dzieło Polskiego Czerwonego Krzyża.

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach – Artur Heidenreich i Wojciech Gowarzewski wzięli udział w ogólnopolskim projekcie “Zwolnieni z teorii”. W jego ramach w budynku piekarskiego AZS-u zorganizowali wydarzenie “Talentujemy charytatywnie”. Do udziału w nim zaprosili młodszych kolegów i koleżanki, którzy uczestniczyli w konkursie plastycznym o tematyce bożonarodzeniowej. Wykonane prace były sprzedawane, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasiliły konto Polskiego Czerwonego Krzyża.

Kiermasz charytatywny, w który zaangażowali się nie tylko sami uczniowie, ale także ich rodzice był okazją nie tylko do niesienia pomocy, ale także wspólnego spędzenia czasu przy dźwiękach muzyki. W trakcie wydarzenia wystąpił Zespół Fajrant złożony z podopiecznych Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach, ale na scenie stanęli także artyści z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich oraz Igor Królewicz, który dał popis swoich umiejętności jazdy na monocyklu. W organizacji wydarzenia pomogli także wolontariusze z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1, których opiekunką była Justyna Fifer.

Zwycięzcy konkursu plastycznego organizowanego w ramach wydarzenia “Talentujemy charytatywnie”, które objęte zostało honorowym patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj, odebrali nagrody z rąk Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Piekary Śląskie Michała Sojki oraz dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół Justyny Pietruchy.

W trakcie kiermaszu uzbierano kwotę ponad 540 złotych, która zasili konto Polskiego Czerwonego Krzyża

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter