Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportTour de Pologne przejedzie ulicami naszego miasta!

Tour de Pologne przejedzie ulicami naszego miasta!

Dodano: 31.07.2019 Autor: Martyna Grieger

Na początku sierpnia peleton z najlepszymi kolarzami świata wyruszy na trasę 76. Tour de Pologne UCI World Tour. W tym roku kolarze ulicami naszego miasta przejadą już 4 sierpnia! Zachęcamy wszystkich mieszkańców do kibicowania!

Tradycyjnie już Tour de Pologne włącza się w obchody najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Wyścig świętował już obchody Roku Chopinowskiego, upamiętniał rocznicę Powstania Warszawskiego, przejechał śladami papieża Jana Pawła II i narodowego hymnu „z ziemi włoskiej do Polski”, a także celebrował 25. rocznicę wolnej Polski. W ubiegłym roku Tour de Pologne odbywał się pod hasłem Narodowy Wyścig Niepodległości, włączając się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. W tym roku przypada stulecie polskiego olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W związku z tym Tour de Pologne rozgrywany będzie jako „Wyścig Pokoleń” i w szczególny sposób nawiąże do olimpijskich sukcesów kolarzy, przede wszystkim Ryszarda Szurkowskiego, Czesława Langa i Rafała Majki.

Podobnie jak przed rokiem uroczyste otwarcie wyścigu będzie miało miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia kolarze będą mieli do pokonania pagórkowaty etap ze startem i metą w Krakowie. Kolejne dwa dni to typowo sprinterskie etapy z trudną technicznie trasą. 4 sierpnia peleton wystartuje z Tarnowskich Gór i zafiniszuje przy Spodku w Katowicach. Dzień później na trasie pojawi się miejsce będące symbolem polskiego sportu, czyli Stadion Śląski w Chorzowie. Finisz zaplanowano w Zabrzu. Czwarty etap Jaworzno – Kocierz, będzie rozgrywany pod hasłem stulecia powstań śląskich, a partnerem mety jest województwo śląskie. Tego dnia kolarze pierwszy raz wjadą w wysokie góry, a na trasie znajdą się dwie premie górskie pierwszej kategorii. Piąty etap to znów interwałowa, pagórkowata trasa z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej. Ostatnie dwa dni będą decydujące dla losów klasyfikacji generalnej. Szósty etap Małopolska, Zakopane i siódmy, królewski etap BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska to klasyczna górska trasa w przepięknej scenerii polskich Tatr.

Peleton wyścigu przemierzy ulice naszego miasta już 4 sierpnia podczas drugiego etapu rywalizacji. Początek tej trasy znajduje się w Tarnowskich Górach i biegnie przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie, aż do Katowic. Trasa obejmuje łącznie 153 km. Przed godz. 16:00 kolarze wjadą do Piekar Śląskich ul. Tarnogórską, a  następnie będą poruszali się kolejno ulicami: Bytomską, Ziętka, Papieża Jana Pawła II, Józefską – wyjazd z Piekar Śląskich – Dobieszowice. Kolejny dystans, który kolarze pokonają w naszym mieście, zaczyna się od ul. Sadowskiego i biegnie ulicami: Przyjaźni, Roździeńskiego, Bednorza, Partyzantów, Oświęcimską, Wyszyńskiego, Karola Miarki, aż do ul. Podmiejskiej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do kibicowania kolarzom na trasie wyścigu. Podobnie jak w roku ubiegłym pod Ośrodkiem Kultury “Andaluzja” przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Fantastycznej zabawy nie zabraknie również w Parku Wolności, gdzie na piekarzan czekać będą fantastyczne zabawy, konkursy, a także koncert muzyczny. Szczegóły: Tour de Pologne – moc atrakcji dla piekarzan!

Jednocześnie zachęcamy do udziału w zawodach kolarskich dla dzieci z okazji 76. Tour de Pologne. Odbędą się one 3 sierpnia w Parku Świerklanieckim. Szczegółowe informacje znaleźć można TUTAJ.

Źródło tekstu: www.tourdepologne.pl

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter