Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaSportTrwa „Sportowe Lato 2022 z MOSiR-em”

Trwa „Sportowe Lato 2022 z MOSiR-em”

Dodano: 02.08.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od początku lipca prowadzi akcję „Sportowe Lato 2022 z MOSiR-em”. Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży odbywają się na terenie kompleksu sportowego MOSiR i będą kontynuowane do końca wakacji. Uczestnicy aktywnie spędzają czas jeżdżąc na rowerach, mierząc się w różnych dyscyplinach i grach zespołowych, a w upały korzystając z basenu.

W ramach akcji codziennie od poniedziałku do piątku prowadzone są zajęcia sportowe, w których udział biorą wszystkie chętne i zapisane dzieci oraz młodzież. Uczestnicy półkolonii mają możliwość sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych, grach rekreacyjnych i zabawach. Dzieci uczestniczą także w wycieczkach rowerowych. Harmonogram zajęć sportowych zakłada codzienne urozmaicenie. W poniedziałki dzieci zaczynają tydzień od gry w piłkę nożną, a w piątek kończą siatkówką plażową.

Plan zajęć jest jednak elastyczny i każdorazowo dostosowywany do potrzeb, możliwości  i chęci dzieci. Opiekunowie i instruktorzy chętnie przystają na propozycje najmłodszych, bo to oni są najważniejsi w całej akcji. Ponadto w upalne dni dzieciaki mają możliwość skorzystania z kompleksu basenowego i wodnego placu zabaw.

Zajęcia rozpoczynają się codziennie o godz. 10.00, a zbiórka uczestników odbywa się zawsze pod budynkiem głównym MOSIR przy ul. Olimpijskiej 3. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w danym dniu przed rozpoczęciem zajęć.

Harmonogram prowadzonych zajęć sportowych:

Poniedziałki – piłka nożna, piłka ręczna
Wtorki – zajęcia lekkoatletyczne
Środa – koszykówka, tenis ziemny
Czwartek – wycieczki rowerowe
Piątek – disc golf, siatkówka plażowa

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter