Kalendarz wydarzeń
Urząd MiastaSportUczniowie Zespołu Szkół Specjalnych na IV Spotkaniu ze Sportem

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych na IV Spotkaniu ze Sportem

Dodano: 08.10.2019 Autor: Andrzej Zazgórnik

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wzięli udział w IV Spotkaniu ze Sportem zorganizowanym w Chorzowie. Była to znakomita okazja do aktywności na świeżym powietrzu i spotkania ciekawych osób.

W poniedziałek, 7 października, 13 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich udało się do Chorzowa na IV Spotkanie ze Sportem. Wydarzenie to było wyjątkowe z dwóch powodów. Przede wszystkim zorganizowane zostało w 100 rocznicę I Powstania Śląskiego, a po drugie było okazją do zwiedzenia wyjątkowego miejsca – Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Uczestnikom rywalizacji sportowej towarzyszyła w trakcie zmagań Mistrzyni Olimpijska w Rzucie Młotem Anita Włodarczyk wraz z trenerem Krzysztofem Kaliszewskim, a także Wiceminister Sportu Jan Widera.

Na starcie stanęło 7 zespołów z Katowic, Mysłowic, Kędzierzyna Koźla, Rybnika i nasza, piekarska reprezentacja. Zawodnicy wzięli udział w 15 konkurencjach sprawnościowych, a po nich odbył się bieg rozpoczęty i zakończony na głównej bieżni Stadionu Śląskiego. Każdy otrzymał medal, słodki poczęstunek, drobny upominek oraz zdjęcie z autografem Anity Włodarczyk. Każda szkoła otrzymała z kolei piłkę z logo organizatora imprezy.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter