Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoUtrudnienia w ruchu – 3. PKO Piekarski Półmaraton

Utrudnienia w ruchu – 3. PKO Piekarski Półmaraton

Dodano: 20.07.2022 Autor: Karolina Wieczorek

Miasto Piekary Śląskie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, APN Olimpia Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś informują, że w związku z organizacją 3. PKO Piekarskiego Półmaratonu, w nocy 23 lipca wystąpią utrudnienia w ruchu. Od godziny 20.45 do 24.00 wyłączona zostanie możliwość korzystania z niektórych ulic w Piekarach Śląskich.

W nocy 23 lipca (sobota) od godziny 20.45 do godziny 24.00 poruszanie się ulicami naszego miasta będzie utrudnione ze względu na odbywający się Piekarski Półmaraton oraz biegi i marsze towarzyszące.

Całkowicie dla ruchu kołowego zamknięte zostaną ulice: Olimpijska, Gen. Stanisława Maczka, Józefska, Jana Pawła II, Tarnogórska (na odcinku od ul. Józefskiej do ul. Bytomskiej) oraz Bytomska (od ul. Tarnogórskiej do ul. Konstytucji 3 Maja).

Dla mieszkańców poszczególnych rejonów wyznaczone zostaną następujące „śluzy” czyli miejsca umożliwiające przechodzenie lub przejazd pomiędzy obszarami:

  • dla mieszkańców Osiedla Wieczorka śluzy umiejscowione będą na skrzyżowaniu ul. Maczka – Armii Krajowej oraz Armii Krajowej – Jana Pawła II.
  • dla mieszkańców Józefki na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II – Wiosennej – Jesiennej ulicą Kamienną – Czempiela – Diamentową.
  • dla mieszkańców Osiedla Lipka od ulicy Szpaków – ul. Bytomska – ul. Sportowa – ul. Maczka – ul. Kleberga – ul. Cicha do śluzy na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej – Jana Pawła II.
  • dla mieszkańców  ul. Sucharskiego przebiegać będzie ulicami: Armii Krajowej – Waculika (aż do końca ulicy do wysokości bramy MOSiR) i w prawo na ul. Olimpijską.
  • dla mieszkańców ul. Darwina ulicami: Słowackiego – Krótka – Wawrzyńca Hajdy – Damrota – Konstytucji 3 Maja.

Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 32 768-10-10.

Za wszelkie utrudnienia w dniu organizacji półmaratonu przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie przypominany o obowiązku stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji i służb porządkowych.

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter