Utrudnienia w ruchu – Piekarski Półmaraton
Dodano: 23.07.2021 Autor: Wojciech Maćkowski
Stowarzyszenie Biegowe „Lecymy Durś” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich informują, że w związku z organizacją 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu, w nocy z 24 na 25 lipca wystąpią utrudnienia w ruchu. Od godziny 20.00 do 1.00 wyłączona zostanie możliwość korzystania z niektórych ulic.
Nocą (24/25 lipca), od godziny 20.00 do godziny 01.00, poruszanie się ulicami naszego miasta będzie utrudnione. Całkowicie dla ruchu kołowego zamknięte zostaną ulice: Olimpijska, Maczka, Józefska, Jana Pawła II, Tarnogórska (na odcinku od ul. Józefskiej do ul. Bytomskiej) oraz Bytomska (od ul. Tarnogórskiej do ul. Konstytucji 3 Maja).
Dla mieszkańców poszczególnych rejonów wyznaczone zostaną następujące “śluzy”:
- dla mieszkańców Osiedla Wieczorka śluzy umiejscowione będą na skrzyżowaniu ul. Maczka – Armii Krajowej oraz Armii Krajowej – Jana Pawła II.
- dla mieszkańców Józefki na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II – Wiosennej – Jesiennej ulicą Kamienną – Czempiela – Diamentową.
- dla mieszkańców Osiedla Lipka od ulicy Szpaków – ul. Bytomska – ul. Sportowa – ul. Maczka – ul. Kleberga – ul. Cicha do śluzy na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej – Jana Pawła II.
- dla mieszkańców ul. Sucharskiego przebiegać będzie ulicami: Armii Krajowej – Waculika (aż do końca ulicy do wysokości bramy MOSiR) i w prawo na ul. Olimpijską.
- dla mieszkańców ul. Darwina ulicami: Słowackiego – Krótka – Wawrzyńca Hajdy – Damrota – Konstytucji 3 Maja.
Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 32 768-10-10.
Za utrudnienia w dniu organizacji półmaratony przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie przypominany o obowiązku stosowanie się do poleceń Policji i służb porządkowych.