Mapa Piekary.pl
Facebook Piekary.pl
Urząd MiastaMiastoBez kategoriiW piekarskim AZS’ie wiele się dzieje!

W piekarskim AZS’ie wiele się dzieje!

Dodano: 02.12.2017 Autor:

Sukcesy uczniów Akademickiego Zespołu Szkół, warsztaty w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach czy zajęcia pokazowe dla uczniów sąsiadującego z Piekarami Radzionkowa. To tylko niektóre z wydarzeń, które w ostatnim czasie miały miejsce w piekarskim AZS’ie.

Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śląskich połączył uczniów i nauczycieli dwóch piekarskich placówek – I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego oraz Miejskiego gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II. Zarówno licealiści, jak i gimnazjaliści nie mogą narzekać tutaj na nudę! Dyrekcja oraz nauczyciele, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców, stale uatrakcyjnia ofertę zajęć pozalekcyjnych, co pozwala uczniom na rozwijanie ich pasji i zainteresowań poprzez uczestnictwo w różnorodnych warsztatach, kołach czy wyjazdach.

Najlepszym dowodem na świetny poziom nauczania w Piekarach Śląskich są osiągnięcia naszych uczniów. Warto pochwalić się tutaj zeszłotygodniowym sukcesem licealistów piekarskiego AZS. Arek Cach z kl. III A oraz Dominika Zgraja i Małgosia Gorol z kl. II A zakwalifikowali się do II etapu IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z kilkunastoma ośrodkami uniwersyteckimi w kraju (w tym z Instytutem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego). W I etapie każdy z uczestników miał za zadanie przygotować pracę (esej, film, fotoreportaż lub fotokast) na jeden ze wskazanych tematów. Arek w swojej pracy wybrał temat etyki dziennikarskiej, Dominika zajęła się Internetem jako źródłem (dez)informacji, natomiast Małgosia manipulacją w reklamie. Całej trójce udało się zakwalifikować do etapu okręgowego, w którym będą musieli zmierzyć się z niełatwym testem wiedzy o mediach.

Jednym z najświeższych powodów do dumy piekarskiego AZS’u jest również wyróżnienie Arkadiusza Cacha, ucznia klasy III A liceum, prestiżowym stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to corocznie przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Oficjalna uroczystość jego wręczenia odbyła się 20 listopada w Centrum Kultury “Karolinka” w Radzionkowie.

Uczniowie AZS często mają okazję sięgać po nowe doświadczenia, a jednocześnie zdobywać wiedzę, poza murami swojej szkoły. Ubiegłotygodniowe warsztaty w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach niewątpliwie były właśnie jedną z takich okazji. 44 uczniów z klas: IA, IB, IIA i IIB LO miało szansę odwiedzić ten nowoczesny budynek w samym centrum Katowic, a także wziąć udział w wyjątkowym koncercie, z udziałem orkiestry symfonicznej oraz 13-letniego Kacpra Kuklińskiego, laureata licznych konkursów fortepianowych.

29 listopada z kolei gośćmi piekarskiego AZS byli uczniowie trzecich klas Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich oraz uczniowie klas drugich Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie. Gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli piekarskiego liceum. W trakcie otwartych zajęć uczniowie mogli między innymi pokroić serce, przeprowadzić fascynujące eksperymenty chemiczne i fizyczne lub podyskutować na wiele ciekawych tematów podczas zajęć z wiedzy o społeczeństwie. Co więcej, podczas lekcji pokazowej, uczniowie mieli okazję przekonać się, jak w piekarskim liceum wygląda nauczanie języka angielskiego czy hiszpańskiego.

Wszelkie wydarzenia związane z życiem szkoły można na bieżąco śledzić na facebook’owym funpage’u placówki pod adresem: https://pl-pl.facebook.com/azspiekary/

Udostępnij artykuł

Udostępnij..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter